LocalBitcoins’te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu

, bir buçuk yıl içinde platformunda işlem hacminde dünya lideri oldu.

LocalBitcoins'te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu

LocalBitcoins’te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu

1 Ocak 2017 ve 1 Ekim 2019 arasında, LocalBitcoins kullanıcıları 1,6 milyon BTC işlemi gerçekleştirdi. Rusya, toplamın yaklaşık %25’ini oluşturdu. Bunu ABD (%17,8) ve Çin (%13,1) izlemektedir.

İlk on, İngiltere, Nijerya, Venezuela, Kolombiya, Avustralya, Hindistan ve Güney Afrika’yı da içeriyordu.

Bazı analistler, Rusya’daki bu kadar yüksek oranların nedenlerinden birinin, yerel işletmeler tarafından yaptırımları aşmak için kripto para birimlerinin kullanılması olduğuna inanıyor. Çin’deki uzmanlar, ülkedeki kripto para birimi takas yasağı nedeniyle LocalBitcoins için “açık” pazar olarak nitelendirdi.

100 bin kişi başına işlem hacmi açısından birinci sırada Venezuela liderleri bulunuyor. Rusya ikinci sırada (272 askeri teknik işbirliği ile). Aynı zamanda, bu gösterge ile enflasyon arasındaki korelasyon esas olarak gözlenmemektedir. 

LocalBitcoins yazında şahsen nakit para için kripto para birimi alma ve satma olasılığını ortadan kaldırdığını ve Eylül ayında platformda yeni kullanıcı doğrulama kurallarının yürürlüğe girdiğini hatırlayın .

Bir önceki yazımız olan DeFi'de engellenen toplam ETH miktarı, ilk kez 552 milyon ABD Dolarını aştı başlıklı makalemizde Abd, ve btc hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok