] }
Bitcoin Haberleri

LocalBitcoins’te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu

Rusya, bir buçuk yıl içinde LocalBitcoins platformunda işlem hacminde dünya lideri oldu.

LocalBitcoins'te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu
LocalBitcoins’te işlem hacminde Rusya dünya lideri oldu

1 Ocak 2017 ve 1 Ekim 2019 arasında, LocalBitcoins kullanıcıları 1,6 milyon BTC işlemi gerçekleştirdi. Rusya, toplamın yaklaşık %25’ini oluşturdu. Bunu ABD (%17,8) ve Çin (%13,1) izlemektedir.

İlk on, İngiltere, Nijerya, Venezuela, Kolombiya, Avustralya, Hindistan ve Güney Afrika’yı da içeriyordu.

Bazı analistler, Rusya’daki bu kadar yüksek oranların nedenlerinden birinin, yerel işletmeler tarafından yaptırımları aşmak için kripto para birimlerinin kullanılması olduğuna inanıyor. Çin’deki uzmanlar, ülkedeki kripto para birimi takas yasağı nedeniyle LocalBitcoins için “açık” pazar olarak nitelendirdi.

100 bin kişi başına işlem hacmi açısından birinci sırada Venezuela liderleri bulunuyor. Rusya ikinci sırada (272 askeri teknik işbirliği ile). Aynı zamanda, bu gösterge ile enflasyon arasındaki korelasyon esas olarak gözlenmemektedir.

LocalBitcoins yazında şahsen nakit para için kripto para birimi alma ve satma olasılığını ortadan kaldırdığını ve Eylül ayında platformda yeni kullanıcı doğrulama kurallarının yürürlüğe girdiğini hatırlayın .

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu