Altcoin HaberleriKripto Para HaberleriLitecoin (LTC) Haberleri

Litecoin Geleceği 2022- 2025 | LTC Fiyat Tahminleri | LTC Yorumları

Litecoin Geleceği 2021, Litecoin fiyat tahminleri, Litecoin yorum, Litecoin (LTC) Yükselir mi? hakkında bilgi içermektedir.

Litecoin geleceği popüler kripto para konularından biridir. Kripto paraların yükselişe geçmesi, yatırımcıları bu tarz konuları araştırmaya yöneltmiştir. Çünkü geleneksel yatırım araçlarının aksine, kripto paralar henüz çok yeni ve geleceği merak edilen birimlerdir. Bu yazımızda sizler için ltc coin geleceğinin dışında ltc yıl sonu tahmini ve Ltc yorumları yer almaktadır.

Litecoin, Bitcoin’in gümüş versiyonu olarak piyasaya sürülmüş bir kripto paradır. Ülkemizden birçok yatırımcı da bu birime ilgi göstermektedir. Litecoin geleceğine yönelik detayları aktardığımız bu yazıda, uzmanların LTC fiyat tahminlerini de bir araya getirdik. İşte LTC için öngörülen seviyeler ve LTC geleceği

Litecoin ( LTC) Nedir?

Litecoin Bitcoin’den farklı olarak gümüşün, daha ucuz ve günlük amaçlar için kullanımının daha uygun olduğunu düşünmektedir. Litecoin 7 Ekim 2011 yılının başlarında piyasaya sürülmüştür. Bitcoin Core işlemcisinin çatallanması ile ortaya çıkan bu para birimi 13 Ekim 2011 yılında hayata geçirilmiştir. Temel olarak Bitcoin gibi çalışma prensibine sahip olan bu para birimi, Bitcoin’de yer alan hataları ortadan kaldırmada başarılı olabilmiştir. Bu kripto para birimi herhangi bir merkeze bağlı olmamakla birlikte, açık kod yapısında blockchain sistemi ile oluşturulmuştur.

Kripto para piyasalarına 2011 yılının başında hızlı bir giriş yapan Litecoin, kripto para birimleri arasında oldukça popülerdir. Litecoin kripto para biriminin yaratıcısı Charlie Lee’dir. Charlie Lee, Bitcoin oluşumuna destek veren vizyona sahip bir Google çalışanıdır. Litecoin, farklı bir bakış açısına sahip para birimi olması nedeniyle öne çıkmış, kısa zamanda pek çok yatırımcı tarafından öne çıkarak popüler bir konuma ulaşabilmiştir.

LTC, şu an bir milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir. Bu altcoin sayesinde düşük işlem ücretleri ile para transferleri, yapılabilecektir. Bunun yanında Litecoin ile diğer kripto para birimine göre depolama imkanı sunulabilecektir. Litecoin’in en önemli özelliklerinden biri Bitcoin’e göre daha hızlı ve güvenli bir şekilde blockchain zinciri oluşturabilmesidir. Blok oluşturma işlemlerinin hızlı olması, işlemin daha kısa sürede onaylanmasına olanak sağlayacaktır.

Litecoin’in Avantajları Nelerdir?

Litecoin çalışma prensibi bakımından Bitcoin’le benzerlik göstermektedir. Ancak bu altcoinden farklı olarak bazı özelliklere de sahiptir. Bunlar arasında öne çıkan özellikler ise şunlardır;

  • Litecoin açık kodlu bir Blockchain zincirini benimsemiştir. Bunun için farklı bir algoritma kullanmaktadır.
  • Hızlı bir şekilde blok zinciri oluşturabileceği için, işlemler daha hızlı bir şekilde onaylanabilecektir.
  • Kullanılan algoritma sayesinde Litecoin madenciliği işlemleri kolay ve asgari düzeyde yerine getirilebilecektir.
  • Gönderim hızının yanı sıra Litecoin sayesinde yapılan tüm işlemler, oldukça düşük ücretlere tabiidir.

Litecoin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Litecoin madenciliği, özel olarak tasarlanan ve ASIC adı verilen cihazlar üzerinden yapılabilmektedir. Kişisel bilgisayarlar üzerinden elde edilen kar oranı oldukça düşük olacağı için bu yöntem, tercih edilmemektedir. LTC madenciliği yapılırken tek başına ya da bir havuza dahil edilerek işlem yapılması gerekecektir. Havuz sistemlerinde çok sayıda madenci yüksek hash gücünde bloklar üretebilmektedir. Çünkü havuzlar program talimatlarını çoklu işlemler arasına bölecektir. Programın çalışma süresi bu yöntem ile önemli ölçüde azalacaktır. Bu nedenle LTC elde etme miktarı daha yüksek olabilecektir.

Litecoin Fiyat Endeksi: 1 Litecoin Kaç TL (LTC)

 

Litecoin Kaç TL

Litecoin kaç TL sorusu piyasadaki gidişata bağlı olarak, değişiklik gösterebilmektedir. LTC artış yaşadıkça TL bakımından da değer kazanabilecekti.1 Litecoin 1,033.68 TL ve 59.50 Dolar’dır.  Son 24 saat içerisindeki veriler göz önünde bulundurulduğunda 1 LTC’nin 70.37 dolar seviyesinde olduğu görülebilecektir. 1 dolar ise piyasalarda şu sıralar 7.91 TL’ye denk gelmektedir. Buna göre yapılan hesaplamada 1 Litecoin kripto parasının 556.6267 TL olduğu sonucu ortaya çıkacaktır.

Litecoin Yorum

Litecoin yorum içerikleri göz önünde bulundurulduğunda analistlerin ikiye bölündüğü görülebiliyor. Bazı analistler yakın zamanda önemli bir yükseliş grafiği çizen Litecoin’in artışını giderek devam ettireceği görünüşünü savunuyor. Değişen piyasa koşulları LTC’ye olan talebinde giderek artmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra arz miktarı taleple ters orantı olarak düşüş göstermektedir.

Analistlerin bir kısmı tüm bu verileri inceleyerek, LTC’nin giderek artış yaşayacağını öne sürmektedir. Ancak analistlerin diğer bir kısmı bu yükselişin, önemli bir düşüşün habercisi olduğunu ifade etmektedir. Bu analistlere göre önemli bir yükseliş gösteren LTC yakın zamanda ters grafik çizerek, ciddi düşüş yaşayacak.

Litecoin Grafik

Aşağıdaki grafikten litecoin kaç tl, litecoin grafik, 1 litecoin kaç tl, 1 litecoin kaç dolar, litecoin kaç dolar, litecoin ne kadar, litecoin anlık değer sorularının cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Litecoin Nasıl Alınır?

Litecoin, dünyanın işlem ve hacim bakımından en başarılı borsalarından biri olan Binance platformu üzerinden satın alınabilecektir. Bunun için ilk olarak kişilerin bakiyelerine TL ya da başka birimde para yüklemesi yapması gereklidir. Yükleme sonrasında yatırımcının LTC satın alabilmesi için Litecoin cüzdan oluşturulmalıdır.

Daha sonra Binance’nin sağ üst kısmından Al- Sat bölümüne giriş yaparak LTC’yi aratabilecektir. Çıkan ekran üzerinden LTC/USDT işlem çifti seçildikten sonra price bölümüne almak istenen fiyat, amount bölümüne ise alınmak istenen LTC miktarı girilmelidir. Bu adım tamamlandıktan sonra LTC alımı onaylanmış olacaktır. Yatırımcılar işlem sonrasında LTC cüzdan üzerinden kripto para birimlerini kontrol edebilecektir.

litecoin nasıl alınır

Litecoin Teknik Analizi

Aşağıdaki litecoin grafiğinden litecoin teknik analizine ulaşabilirsiniz.

Litecoin Geleceği

Yatırımcılar Litecoin geleceği ne olacak konusunda oldukça meraklıdır. Özellikle Litecoin madenciliği sistemini kullanan yatırımcı sayısı günden güne artmaktadır. Bitcoin ile aynı çalışma prensibine sahip olan bu kripto para birimi, bakıldığında Bitcoin’e göre çok daha avantajlıdır.

Litecoin içinde barındırdığı teknolojiler ve sık sık yapılan güncellemeler sayesinde çıtasını giderek yükseltmektedir. Tüm bu nedenlerden dolayı analistlerin büyük bir kısmı uzun vadede Litecoin’in Bitcoin’i geçebileceğini düşünmektedir. Ancak bir kısmı ise Litecoin’in özellikle önümüzdeki sene içerisinde durağanlığını koruyacağı düşüncesini savunabilmektedir.

Litecoin Geleceği 2021

Litecoin geleceği 2021 yılında oldukça iyi seviyelerde görülüyor. Uzmanlar bu yıl için birtakım yorumlarda bulundu. Bunlardan ilki Smartereum oluyor. Smartereum, LTC için bu yılı olumsuz değerlendirdi. Analiste göre bu yıl fiyat %2.5 oranında düşebilir. Yani, şu anki fiyatından ufak bir düşüş gelebileceğini düşünmekte.

Smartereum aksine görüşlerini aktaran Trading Beasts, LTC’ye olumlu bakıyor. Başarılı analiz sistemi, bu yıl için beklenen seviyelerin en az 170 dolarda olacağı görüşünde. Yıl sonundaki fiyatın en az 180$ bandında seyredeceğini aktarıyor. Popüler analist WalletInvestor, 2021 yılı tahmini için olumsuz söylemlerde bulunuyor.

Wallet’a göre LTC fiyatı 100 dolara kadar gerileyebilir. LongForecast’a göre ise, birim fiyatı bu yılın sonunda 220$ seviyesini görebilir. DigitalCoinPrice sistemine göre, LTC fiyatı bu yıl düzeltmelerle yükselecek. Yıl sonunda 200$ seyrine dikkat çekiyor.

Litecoin Geleceği 2022

Litecoin geleceği 2022 yılında düzeltmeler olsa da yükselişini sürdürebilir. Uzmanlara göre LTC seyrini olumlu yönde sürdürebilir. Ancak olumsuz düşünen analistlerde bulunuyor. Bunlardan ilki Smartereum oluyor. Smartereum, LTC için yine olumsuz tahminlerini dile getirdi. Başarılı analiste göre fiyat 150$ – 165$ aralığında kalacak.

Bunların aksine görüşlerini aktaran Trading Beasts, LTC’ye olumlu bakanlardan oldu. Analiz sistemine göre, LTC 2022’de iyi performans sergileyebilir. 2022’ye 150 dolardan girebilir ve yıl sonunu 253 dolardan kapatabilir. Yorumlarını aktaran popüler analist WalletInvestor ise, 2022 yılında düşüşlere dikkat çekiyor.

Aanliste göre göre LTC fiyatı 95 dolara kadar gerileyebilir. Ancak bu noktadan çok daha aşağılarda da seyredebilir. LongForecast ise LTC’den bir hayli umutlu. Görüşlerini aktaran analiste göre, birim fiyatı 2022 sonunda 230 ve 245$ seviyelerinde olabilir. DigitalCoinPrice’a göre, LTC fiyatı 2022’de ufak çaplı yükselişler gösterecek ve yıl sonunda 230 doları bulacak.

Litecoin Geleceği 2023

Litecoin geleceği 2023 yılında tarihinin en iyi performansını sergileyebilir. Uzmanlara göre birkaç tahmini derledik. Smartereum, LTC fiyatı için çok büyük bir beklentisi olmadığını ve fiyatın yıl genelinde 170$ üstünde olacağını vurguluyor. Ancak yılın sonunda büyük bir ralli olabileceğini, LTC fiyatının geçmişine bakarak yorumluyor.

Öte yandan Trading Beasts ise, LTC’ye daha iyi bir senaryo çiziyor.  Popüler naliz sistemine göre, LTC 2023’de 200 dolara ulaşabilir. 2022 yılına göre daha iyi performans sergileyeceğini öngörüyor. LTC hakkında konuşan WalletInvestor ise, 2023 yılında düşüşlerin az olacağı görüşünde popüler analiste göre fiyat yıl sonuna kadar yeşil kalabilir.

LongForecast ise LTC için 2023 tahminlerini aktarıyor. Analiste göre birim fiyatı 2023 sonunda 250 ve 300 dolar seviyelerinde olabilir. Litecoin fiyat tahmini için yorum yapan DigitalCoinPrice’a göre, LTC fiyatı 2023’de çok iyi bir çıkış yapacak. Yıl sonunda belirlediği hedef ise 283 dolar.

Litecoin Geleceği 2024

Litecoin geleceği 2024 yılına damga vurabilir. Asıl rallinin 2025’te gerçekleşeceğini düşünen uzmanlar, 2024 yılının bir hazırlık yılı olduğunu söylüyor. Uzmanlara göre LTC fiyatı düzeltmeler görse dahi, büyük sıçramalar ortaya koyabilir. Smartereum, LTC fiyatı için çok umutlu olduğunu aktarıyor. Bu yılda görebileceğimiz tap seviyenin 220$ olacağı görüşünde.

Analiz şirketi Trading Beasts, Litecoin tahminlerini temkinli yapıyor. Bu yılın tehlikeli olabileceğini ve birimin yakından takip edilmesi gerektiğini savunuyor. Fiyat olarak da 260 dolar bandına dikkat çekiyor. Geçmişe göre daha iyi performans sergileyeceğini öngören WalletInvestor da olumlu düşünüyor. LTC hakkında konuşan popüler analist, 2024 yılında sessizlikten önce ufak çaplı düşüşlerin geleceği yönünde tahminlerini aktardı.

LongForecast ise LTC için 2024 tahminlerini aktarıyor. Analiste göre birim fiyatı 2024 yılı genelinde 250 dolar üstünde olabilir. LTC için yorum yapan analistlerden DigitalCoinPrice’a göre, LTC fiyatı 2024’te 300 doları aşabilir. Hatta yıl sonunda 400 dolara kadar ulaşabilir.

Litecoin Geleceği 2025

Birçok uzman Litecoin geleceği 2025 yorumunu olumlu şekilde aktarıyor.  Bu yılda gerçekleşecek önemli rallilere dikkat çekiyorlar. 2025’te meydana gelecek ralliler LTC fiyatını yukarılara taşıyabilir. Yorumda bulunan Smartereum, Litecoin fiyatının 2025’te 250$ – 300$ aralığında olabileceğini öngörüyor.

Popüler analiz şirketi Trading Beasts ise uçuk bir tahminde bulunuyor. Şirkete göre Litecoin fiyatı 500 dolara kadar ulaşabilir. WalletInvestor da uçuk bir tahminde bulunarak 420$ bandına dikkat çekiyor. LTC hakkında konuşan popüler analist, 2025 yılında tap seviyeleri göreceğimizi söylemekte.

Popüler sistemlerden LongForecast, LTC için 2025 detaylarını dile getirdi. LongForecast’a göre 2025 yılında LTC fiyatı 300 dolara ulaşabilir. Yıl sonunda beklenen seyir ise 350 – 380 dolar aralığı. DigitalCoinPrice’a göre de, LTC fiyatı 2025’te 300 doları aşabilir. Ancak yıl sonunda bu fiyatın düşebileceği görüşünde.

Litecoin (LTC) Yükselir mi?

Litecoin yorum için yukarıda bahsedilen tahminlerden bir çıkarım yapabiliriz. Piyasanın çok hareketli olduğunun hepimiz farkındayız. Tüm avantaj ve dezavantajları bir araya getirsek dahi, net bir tahminin yerini tutamaz. Ancak uzmanlar, bunu kolay bir şekilde yapıyor ve genellikle LTC’den umutlu olduklarını dile getiriyor.

Litecoin’in fiyatının geleceği şu an için çok belirgin değil. Çünkü kripto para piyasası öngörülemez durumda bir süreçten geçiyor. Yine de, 2025 yılında LTC’nin değişim oranının coin başına 150-160 dolarda olacağını öngörmekteyiz…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
reklam