Ethereum (ETH) Haberleri

Liquid ETH Çekimini Durdurdu, Neler Yaşanıyor?

Japonya merkezli kripto para borsası olan Liquid, ETH hakkında önemli bir karar aldı. ETH ağındaki gaz ücretlerinin artışı sonrasında ETH ve ERC20 tokenları için para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıklad

] }

Japonya merkezli kripto para borsası olan Liquid, ETH hakkında önemli bir karar aldı. ETH ağındaki gaz ücretlerinin artışı sonrasında ETH ve ERC20 tokenları için para çekme işlemlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Liquid’in işlemleri askıya alma haberi sosyal medya hesabından duyuruldu. Gaz ücretleri geçen günlerde 17,50 dolara yükseldi ve bu durum da borsanın ETH ve ERC20 tokenları için para işlemlerine durdurmasına sebep oldu.

Fakat Liquid tarafından yapılan daha sonraki açıklamada işlem ücretlerinin düşmesi halinde normal hizmetlerin platformda süreceği de belirtildi. Mevcut gaz ücreti Ocak 2021 tarihinde daha önce ulaşılmış olan 17,43 dolarlık bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesini geçmişti. Fakat verilere bakıldığında ortalama işlem ücretinin 2 Şubat tarihinde 17,67 dolarlık yeni bir ATH’ye ulaştığını gösteriyor.

ETH Gaz Ücretleri Endişe Yaratıyor

Yüksek ETH işlem ücretleri ETH fiyat rallisinin ortasında meydana geldiler. ETH’nin fiyatı 2017 yılının ATH’sini kırmaya yönelik mücadele verdikten sonra sonunda atılım yaparak zirveye ulaşmış ve sonuçta 1,700 dolarlık ATH’ye erişmişti. Halihazırda ise ETH fiyatı ATH’den bir seviye düştü ve 1,658,31 dolarlık seviyeden işlem görmeye başladı.

ETH’nin dışında merkezi olmayan finans projelerine yönelik de ücretlerin arttığı görülüyor. Ortalama gaz ücretleri Uniswap gibi platformlarda da 50 dolar seviyesinde dolaşıyor. Yüksek işlem maliyetleri sonuçta kârları etkilediği için bu fiyatlar yatırımcılar için endişe yaratıyorlar.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu