Bitcoin (BTC) Haberleri

Lider Bitcoin Tüm Zamanların Rekorunu Kırdı!

Bitcoin Cumartesi günü öğlen saatlerinde, tüm zamanların rekorunu 59 bin 780 dolar seviyesine taşımayı başardı.

] }

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), 21 Şubat tarihinde 58 bin 340 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdıktan hemen sonra sert değer kayıpları ile fiyatta düzeltme evresinde girmişti ve bu evrede yaşadığı geri çekilmeler ile 43 bin dolar seviyesine kadar gerilemişti.

Ardından gelen toparlanma hareketleri ile bir süre 50 bin dolar sınırında mücadele veren Bitcoin, Mart ayının ikinci haftasında bu mücadelesinin sınırını 55 bin dolar seviyesine kadar yükseltmeyi başarmıştı. 55 bin dolar seviyesine ulaştıktan sonra konsolidasyon sürecine giren ve piyasa hakimiyetinin küçük bir kısmını kaybeden lider Bitcoin, hafta içi yaşadığı durgunluktan sonra hafta arasına aslında değer kayıpları ile giriş yapmıştı ve yatırımcıları endişelendirmişti ancak Bitcoin Cumartesi günü öğlen saatlerinde, tüm zamanların rekorunu 59 bin 780 dolar seviyesine taşımayı başardı.

Bitcoin “Ben Buradayım” Dedi

Yazım sırasında 59 bin 153 dolar seviyesinde işlem gören Bitcoin, geride bıraktığımız hafta içinde konsolidasyon yaşayarak piyasa hakimiyetinin bir kısmını kaybetmişti ancak hafta arasında gelen rekor yükselişi ile birlikte Bitcoin adeta “Ben buradayım” dedi.

Geçtiğimiz yılın Aralık ayı ortasından bu yana bir ralli içinde olan Bitcoin, uzun süredir hedefi olan 60 bin dolara da ilk kez bu kadar yaklaşmış oldu. Öte yandan tam bir yıl önce bugün, Bitcoin Covid-19 salgınının etkisi ile 3 bin 500 dolar seviyesine kadar gerileyerek dip noktasını görmüştü.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu