Bitcoin (BTC) Haberleri

Lider Birim Bitcoin Kritik Destek Seviyesini Test Etti, Ardından Geriledi

Bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin BTC bir türlü yatırımcıların beklediği yükselme potansiyelini tam olarak gösteremiyor

] }

Bir süredir sessizliğini koruyan Bitcoin BTC bir türlü yatırımcıların beklediği yükselme potansiyelini tam olarak gösteremiyor. Dün gün içerisinde 60 bin dolar sınırına dayandı ancak daha sonra bu seviyeyi aşamadı ve tekrar gerileme yaşadı.

Piyasaların amiral gemisi BTC’nin son zamanlarda başarı gösterememesi, yatırımcılar tarafından birimin neden duraksama dönemine girdiğinin de merak edilmesine neden oluyor. Birim için önemli eşik 60 bin dolar olmasına karşılık, BTC bir türlü bu seviyeyi aşamıyor. BTC için bu durumun uzun sürmesi halinde uzmanlar birimde daha büyük kayıpların yaşanabileceğine de dikkat çekiyorlar.

BTC Kritik Seviyeyi Geçemiyor

BTC piyasa hakimiyeti açısından yüzde 44 seviyesine düştü. Bu durum birimin tarihinde ilk kez başına geliyor. Özellikle altcoin projelerinin çoğaldığı ve güçlendiği bir dönemde yatırımcılar tek bir birimde durmak yerine farklı birimleri deniyorlar. Bu durum ise BTC arzında sorunlar yarattığı için birim güçlü bir yükselme yaşayamıyor.

Özellikle 60 bin dolar bandını geçemeyen BTC dalgalı seyre devam ediyor. uzmanlara göre BTC için 53,500 dolar bandı çok önemli bir destek seviyesi olarak görülüyor. Uzmanlara göre birim bu seviyede tutunamaması halinde yükseliş trendinin yerini düşüş çizgisi alabilir. Özellikle ani şekilde 48 bin dolar bandına kadar gerileme yaşayabilir. Yukarı yönlü hareketini sürdürmesi için ise birimin 55 bin dolar fiyat bölgesi üzerinde güçlü bir destek sağlaması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu