Bitcoin (BTC) Haberleri

Kurumlar Bitcoin Almak İçin Adeta Yarışıyor

Bitcoin konusunda çeşitli değerlendirmeler hâlâ devam ediyor olsa da özellikle kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi her geçen gün artıyor

] }

Bitcoin konusunda çeşitli değerlendirmeler hâlâ devam ediyor olsa da özellikle kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e olan ilgisi her geçen gün artıyor. Grayscale CEO’su olan Michael Sonnnenshein tarafından yapılan açıklamada BTC için kurumsal talebin arttığı vurgulandı. Sonnnenshein tarafından yapılan açıklamalarda geçen yıl tanık olunmuş rekor girişlerin bu yıl da devam sürdüğü vurgulandı ve BTC’nin girmiş olduğu mevcut yükselişin de devamı olarak okunabileceği şeklinde yorumladı.

Çeşitli hükümetlerden yapılan açıklamaların aksine Sonnnenshein tarafından yapılan açıklamada düzenlemenin yatırımcılar için herhangi bir risk taşımadığı ve endişe yaratmaması gerektiği de belirtildi. Özellikle pek çok yatırımcının yeterli oranlarda düzenleyici açıklığının sağlanmasından memnun olduğu da belirtildi.

Kurumsal Yatırımlar Artıyor

Düzenleme kaygıları etrafında başlayan bir numaralı görüşme noktasına da vurgu yapan Sonnnenshein, esasında bu konuşmaların büyük çoğunluğunun düzenleme kaygılarının eksikliği ile karakterize edilmekte olduğunu açıkladı. Bu konuda çok fazla karar veren kişilerin ne kadar düzenleyici netlik sağlanmış olduğuna da dikkat ettiklerini belirtti.

Ayrıca Sonnnenshein kurumsal yatırımcıların Bitcoin’e son zamanlarda önemli miktarlarda yatırım yaptıklarını ya da yatırımları için hazırlandıklarını da belirtti. Özellikle Tesla’nın 1,5 milyar dolarlık yatırımı sonrasında Bitcoin’in hiç olmadığı kadar kurumlar arasında popüler hale geldiği de belirten Sonnnenshein, firmaların Bitcoin sektörünün büyüyen bir piyasa olduğunu fark ettiklerini açıkladı. Son olarak ise Sonnnenshein MicroStrategy firmasının da 2020 yılında 1 milyar dolar değerinde Bitcoin almış olduğunu da hatırlattı.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu