Kripto Para Haberleri

Kripto Piyasalarında Sert Düşünün Nedeni Belli Oldu

Kripto para piyasaları bu sabah saatlerinde önemli oranlarda düşüş yaşadılar. Çok sert düzeltmeye maruz kalan piyasalarda önemli oranlarda kayıp yaşandı.

] }

Kripto para piyasaları bu sabah saatlerinde önemli oranlarda düşüş yaşadılar. Çok sert düzeltmeye maruz kalan piyasalarda önemli oranlarda kayıp yaşandı. Özellikle Bitcoin BTC’nin 49 bin dolar bandına kadar gerilemesi, beraberinde altcoinlerde de önemli kayıpların yaşanmasına neden oldu. Fakat bugün sadece kripto sektörü değil, ABD’de işlem gören pek çok piyasa bu durumdan etkilendi. Uzmanlara göre bu düşüşün temel nedeni ise ABD Başkanı Joe Biden tarafından ifade edilen açıklamalar oldu. Daha önceden de vergi konusunda iddialı şekilde açıklamalar yapan Biden, kripto para regülasyonlarını arttıracağını ve regülasyonlara da vergi yükünün dahil edileceğini planladığını belirtti. Biden’ın ilerleyen günlerde doğrudan konuyla ilgili olarak Kongre’ye yeni bir taslak metin vereceği iddia ediliyor.

Vergilendirmede Yeni Değişimler Yaşanacak

Aktarılacak olan vergi taslağında ise halihazırda ödenen sermaye geliri vergisinde en az 2 kat artış yaşanacak. Bu haber ise piyasalarda önemli dalgalanmaların yaşanmasına neden oldu. Biden’ın özellikle milyoner olan yatırımcılardan yüzde 43 oranlarına varan rakamlarda vergi alması tahmin ediliyor. Seçim kampanyasında buna vurgu yapan Biden, böyle bir vergi planı olduğundan bahsetmişti. Bu gelişmeler ise özellikle balinaların BTC satışına neden oldu. Piyasalarda sert satışın temel nedeni de yatırımcıların ellerinde bulunan fonları satarak tespit edilmeyi zor hale getirmek istemeleri olarak öne çıkıyor. Şimdi satış yapmış olanların yeniden kazanç elde etmeleri için ise BTC fiyatının 85 bin doların üzerine çıkması gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu