Kripto Para Haberleri

Kripto Piyasalarında Neler Oluyor, Düşüş Sürecek mi?

Bu sabah saatlerinde lider kripto para birimi Bitcoin BTC’de yaşanan sert düşüş, beraberinde diğer altcoin’leri de etkiledi.

] }

Son bir haftadır kripto piyasalarında toparlanma bir türlü mümkün olmadı. Birkaç gün öncesinde piyasada toparlanma işaretleri görülerek yatırımcılar yeni bir nefes almaya başlamışken, son gelen haberler tekrar yatırımcıların telaşlanmasına neden oldular. Bu sabah saatlerinde lider kripto para birimi Bitcoin BTC’de yaşanan sert düşüş, beraberinde diğer altcoin’leri de etkiledi.

BTC fiyatında çok önemli oranlarda kayıp yaşanırken kripto yatırımcıları da bu durumdan telaşa düştüler. BTC, Coinbase gibi borsalarda 49 bin dolar bandına kadar geriledi. Bu gerilemenin tam olarak sebebi henüz bilinmese de ABD Başkanı Joe Biden’ın vergilendirme hakkında yapmış olduğu açıklamalar sonucunda meydana gelmesi düşüşün nedeninin bu olabileceğine yönelik kanaatleri güçlendirdi.

BTC’de Çok Sert Düşüş Yaşandı

Lider kripto birimi BTC’de yaşanan sert düşüş sonrasında 49 bin dolar bandına kadar gerileme yaşandı. Birkaç hafta önce 60 bin dolar bandına ulaşmayı hedefleyen ve rekor üzerine rekor kıran BTC’nin bu ani düşüşünde ise nelerin etkili olduğu henüz tam olarak açığa çıkmış değil.

Aktarılan verilere göre son 24 saatlik süre zarfında 3,5 milyar dolar değerinde olan vadeli işlem likidasyonu yapıldı. Bu tutarın 1,21 milyar dolarlık kısmı BTC’ye, 623 milyar dolarlık kısmı ETH’a, 370 milyon dolarlık kısmı ise XRP’ye ait bulunuyor. En sert düşüş yaşayanlar ise yüzde 23 oranıyla DOGE ve yüzde 16 kayıp ile XRP olarak öne çıkıyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu