Ethereum (ETH) HaberleriBitcoin (BTC) HaberleriKripto Para Haberleri

Kripto Piyasaları Dün Önemli Gelişmeler Yaşadı

Bitcoin’in 55 bin dolar bandını aşarak 56 bin dolar seviyesine gelmesi ve devamında ETH’nin de 2000 dolar bandına ulaşması önemli gelişmeleri yaşattılar.

] }

Dün kripto para piyasalarında önemli gelişmeler yaşandı. Özellikle Bitcoin’in 55 bin dolar bandını aşarak 56 bin dolar seviyesine gelmesi ve devamında ETH’nin de 2000 dolar bandına ulaşması önemli gelişmeleri yaşattılar. Bunun yanında bir süre Binance’e ulaşılmaması da yatırımcılar için önemli gelişmeler arasında yerini buldu.

BTC fiyatı 56 bin dolar seviyesini aşarak yeni bir rekora imza attı. Bu esnada piyasa değeri de 1 trilyon dolar barajını aşmış oldu. Böylece pek çok ülkenin gayri safi yurt içi hasılasını da aşmış oldu. ETH ise tarihinde önemli bir rekor kırarak 2000 dolar bandını aşarak 232 milyar dolarlık bir piyasa haline geldi.

İlgili Makaleler

Binance’deki Önemli Gelişmeler

Binance Coin de önemli gelişmeler yaşattı ve dün 340 dolar seviyesine kadar ulaşabildi. Cumartesi sabahına 295 dolar bandından giriş yapmış olsa da üçüncü büyük kripto para birimi olma unvanını muhafaza ediyor. Bunun yanında dün Binance bir süreliğine erişimi kapattı. ETH ağındaki yoğunluk sebebiyle ETH ve ERC20 tabanlı olan tokenlar ile yapılacak para çekme işlemleri yaklaşık 1 saat boyunca durduruldu. Gece saatlerinde ise yine aynı durum tekrarlandı ve kimi yatırımcılar bu duruma tepki gösterdi. Ayrıca Amazon Web Services tarafında yaşanan bir sorun yüzünden Binance, Huobi, FTX gibi borsalar da bu durumdan etkilendiler ve bazı borsaların siteleri tamamen erişilemez hale geldi. Sorunun giderilmesi ise yaklaşık üç saat sürdü.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu