Kripto Para Haberleri

Kripto Paralarda Yaşanan Sert Düşüş Neyin Habercisi?

Kripto para piyasalarında dün önemli düşüş görüldü. Başta lider kripto birimi olan Bitcoin BTC önemli kayıp yaşarken, kendisiyle birlikte pek çok altcoin de bu düşüşten payına düşeni aldı.

] }

Kripto para piyasalarında dün önemli düşüş görüldü. Başta lider kripto birimi olan Bitcoin BTC önemli kayıp yaşarken, kendisiyle birlikte pek çok altcoin de bu düşüşten payına düşeni aldı. Asya merkezli işlemlerde fiyatının 51 bin dolar bandına kadar düşmesi BTC yatırımcıları için telaş yaratırken aynı zamanda kripto piyasasına ayıların gelip gelmediğini de akıllara getirdi. Ancak düşüş korkulduğu kadar büyük olmadı ve BTC başta olmak üzere düşüş yaşayan birimler daha sonra düzeltme yaşadılar. Gelen tepki alımları ile birlikte BTC, 51 bin dolar bandından 56 bin dolar bandına ulaşmayı başardı. Yeni haftaya ise yükseliş bandında başladı.

Kripto Piyasalarında Düşüş Neden Kaynaklandı?

BTC başta olmak üzere ETH, BNB, XRP gibi popüler birimlerde dün yüzde 10  – 15 oranında kayıplar yaşanmıştı. Bu düşüşün neden kaynaklı olduğu ise yatırımcılar için merak edildi. Kimi yatırımcı piyasaya ayıların geldiğini ve daha da düşük fiyatların oluşabileceğini ifade ederken, beklenen durum gerçekleşmedi ve birimler tekrar toparlanma evresine girebildiler. Fiyatlarda yaşanan bu ani düşüşünün nedenleri arasında ise kâr satışları ve ABD Hazine Bakanlığı’na atfedilen açıklamalar etkili oldu. Özellikle kimi internet sitelerinde ABD Hazine Bakanlığı’nın kripto paralar ile para aklama durumu yüzünden bazı kripto şirketlerine ceza keseceği iddiası yatırımcıların kâr satışlarına yönelmesine neden oldu. Hazine Bakanlığı’nın böyle bir uygulama yapıp yapmayacağı ise henüz bilinmiyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu