Kripto Para Sektöründe Bir İlk Güney Kore’de Yaşandı

0

Kripto para piyasalarında geçtiğimiz yıl yaşanan gelişmelere bağlı olarak, başta lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) olmak üzere birçok kripto para biriminin değerinde öngörülemez artışlar yaşandı. Bu artışlar sonrası haliyle kripto para borsalarındaki işlem hacimleri de genişlemeye başladı.

Özellikle geçtiğimiz yılın ikinci yarısında yazılım şirketi MicroStrategy’nin Bitcoin yatırımı yaparak piyasalara girişi sonrasında birçok kurumsal şirket daha kripto para piyasalarına giriş yaptı ve bu durum bireysel yatırımcıları da tetikledi.

Kripto para birimlerine duyulan ilgideki artış, beraberinde ticaret hacimlerinde de rekor seviyeleri getirdi. Geçtiğimiz günlerde dünyanın en büyük kripto para borsalarından Coinbase’in 100 milyar dolarlık değere yükseleceğine ilişkin çıkan iddialar, birçok kişiyi şüpheye düşürmüş olsa da Güney Kore’de konuya ilişkin yaşanan gelişmeler, bunun doğru olabileceğini gösterdi.

Güney Kore’de Kripto Para Borsa Hacmi, Menkul Kıymet Borsa Hacmini Geçti

CoinMarketCap tarafından alınan bilgilere göre Güney Kore merkezli kripto para borsalarında bir ilk gerçekleşti. Güney Kore merkezli en büyük kripto para borsaları olan Coinone, Upbit, Korbit ve Bithumb’ın 24 saatlik ticari işlem hacmi 14,6 milyar doları geçti.

Geçtiğimiz hafta Cuma günü, Güney Kore’nin en büyük menkul kıymet borsaları olan KOSDAQ ve KOSPI üzerindeki 24 saatlik ticari işlem hacminin ise 14,5 milyar dolar olduğu görülüyor. Bu gelişme de Güney Kore’de kripto para borsalarının hacminin, ilk kez menkul kıymet borsalarını geçtiğini kanıtlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.