Yeni Çıkan Coinler Nereden Alınır?

Yeni Çıkan Coinler Nereden Alınır?

Yeni çıkan coinler nereden alınır, Pump yapması beklenen coinler, listelenmemiş coinler, Yükselecek coinler Nasıl Bulunur, Listelenen coinler düşer mi

Yeni çıkan coinler nerden alınır? sorusuna yanıt verilirken birden fazla yer işaret edilebilir. Bazı kripto para projeleri doğrudan kendi web sitesilerinden ilk alımların yapılmasına imkan sunar. Bazı kripto para projelerinin çıkışında ise web sitesinden alım yerine Binance, Coinbase, Kraken gibi kripto para borsalarından ilk alımlar yapılabilmektedir. Konuya ilişkin tüm detayları içeriğimizden inceleyebilirsiniz.

Yeni Çıkan Coinler Nasıl Alınır?

Kripto para dünyası her geçen gün daha fazla büyüyor ve yeni coinler işlem listelerinde yer buluyor. Gelecek vadeden, değer kazanımı beklenen ve piyasaya yeni giriş yapacak coinler özellikle erken dönemde alındıklarında gelecekte kar sağlayabiliyorlar.

Yeni çıkan coinleri satın almak için genellikle Binance kripto para borsası tercih ediliyor. Binance kripto para borsasında kripto para hesabı açılışı sağlayanlar borsanın gelecek gördüğü ve yeni piyasaya dahil olacak coinleri listelediği ICO listesini erişim sağlayabiliyorlar. Bu alanda bulunan coinlerin ilk satış işlemlerine ise rahatlıkla katılım sağlayabiliyorlar.

Binancenin ana sayfasında yer alan kripto para hesabı oluşturma menüsünde erişim sağlayıp, KYC işlem adımları izlenerek hesap açılabilmektedir. Ardından hesaba para yükleme yapıldıktan sonra ICO tablosuna erişim sağlanıp, yeni çıkan coinlerin ön satışlarına dahil olunabilmektedir.

Yeni Çıkan Coinler Nereden Takip Edilir?

Yeni çıkan coinleri takip etme amacınızın ne olduğuna göre bakmanız gereken platformda değişir. Örneğin yeni çıkan coin hakkında bilgi almak ve satış fiyatını görüntülemek istiyorsanız, CoinMarketCap’in web adresine erişim sağlayabilirsiniz. İlgili adreste yeni çıkan coin’in güncel, ilk satış fiyatının yanında, satışa gireceği kripto para borsaları ve Whitepaper linki görüntülenebilmektedir. Eğer yeni çıkan coin’i takibinizde ön satış amaçlı işlem yapmak istiyorsanız bir alt başlıkta yer vereceğimiz kripto para borsalarının ICO listelerine göz atabilirsiniz.

Yeni Çıkan Coinleri Listeleyen Kripto Para Borsaları

Yeni çıkan coinler nereden alınır? sorusunun da yanıtı olan ve yeni çıkan coinleri ön satış kapsamında sıklıkla listeleyen kripto para borsaları şunlardır:

 • Binance,
 • PancakeSwap,
 • SushiSwap,
 • Kraken,
 • Coinbase,
 • WhiteBIT
 • Gate.io

İlgili kripto para borsalarından yeni çıkan coinleri takip edebilir, satın alabilirsiniz.

2022/09/08/altcoin-btc.jpg

Yeni Çıkan Coin ICO Nedir?

ICO, ilk fiyat üzerinden kripto paranın ilk arzı demektir. Yeni çıkan coinlere fon toplamak ve destek almak amacıyla gerçekleşen ICO kapsamında ilk satışlar yapılır. ICO satışlarda genellikle coin, piyasada elde edeceği fiyatın altında olabilmektedir. İlk satışlara katılan kişiler, projenin başarı sağlaması halinde gelecekte yüksek kar elde etme, standart şartlarda ise proje üzerinden söz hakkına sahip olma avantajı elde ederler.

ico.jpeg

Yeni Çıkan Coin ICO Nasıl Katılırım?

ICO’ye daha önce de ifade ettiğimiz gibi kripto para borsalarından katılım sağlanır. Yeni çıkan Coin ICO satışlarına katılım sağlamak için kripto para hesabı oluşturmanız ve daha sonra kripto para hesabınızda bir miktar BTC veya ETH bulundurmanız gerekir. Çünkü ICO kapsamında ilk arz satışlarından ödemeler kripto para birimi bazında talep edilebilmektedir.

2022/08/30/binance.jpg

Binance Yeni Çıkan Coin Satın Alımı Nasıl Yapılır?

Binance üzerinden yeni çıkan coinleri satın almak için izlenmesi gereken yöntem şu şekildedir:

 • Öncelikle satın alıma katılmak için bir Binance kripto para hesabına sahip olunmalıdır.
 • Binance’nin ana sayfasından hesap oluşturma sekmesine giriş sağlanıp, KYC işlem adımları tamamlanarak hesap açılır.
 • Açılan hesaba bağlı bir de sanal cüzdan oluşur. Sanal kripto para cüzdanına BTC veya ETH alımı yapılmalıdır.
 • Bu işlemler ardından Binance borsasının Altcoins, News sekmelerine sırasıyla giriş yapılmalıdır.
 • Ekrana gelen alanda ilk kez listelenecek olan ve ön satışta yer alan coinler görüntülenir.
 • İlgili coin projeleri arasından seçim yapıldıktan sonra tercih edilen adette coin alımı için satın alım emri verilebilmektedir.

Yeni çıkan coinler nereden alınır? sorusuna Binance yanıtını alanlar, aynı zamanda Binance’nin duyurular sekmesinden de yeni coin projelerinin ICO tarihlerini takip edebileceklerini bilmelidirler.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.