Vitalik Buterin'den Flaş İddia: Bitcoin 2042 Yılında Şu Fiyatta Olacak!

Vitalik Buterin'den Flaş İddia: Bitcoin 2042 Yılında Şu Fiyatta Olacak!

Ethereum ( ETH ) yaratıcısı Vitalik Buterin, Bitcoin'in ( BTC ) bundan yirmi yıl sonra nasıl görüneceğine dair bir fikre sahip. Bitcoin fiyatı ne olur?

Ethereum ( ETH ) yaratıcısı Vitalik Buterin, Bitcoin'in ( BTC ) bundan yirmi yıl sonra nasıl görüneceğine dair bir fikre sahip.

Ekonomist Noah Smith ile yeni bir röportajda Buterin, orta vadede kripto varlıklarının geçmişin büyük balon ve çöküş evrelerinden uzaklaşarak altın veya borsa kadar volatil olacağını düşündüğünü söylüyor.

Kripto vizyoneri ayrıca, kriptonun önümüzdeki yirmi yılda birkaç önemli anlatıyı tatmin etmesine rağmen, ana akım benimsemenin dijital varlıkların kaderini belirlemede en büyük faktör olacağını söylüyor.

“2040'ta kripto para birimi sağlam bir şekilde birkaç niş içine girdiyse: altının değer saklama bileşeninin yerini alırsa, bir tür 'finans Linux' haline gelir, her zaman kullanılabilir alternatif bir finansal katman haline gelir ve sonunda arka uç olur. gerçekten önemli şeyler ama ana akımdan tam olarak devralmıyor, o zaman 2042'de ortadan kaybolma veya dünyayı tamamen ele geçirme şansı çok daha küçük olacak ve bireysel olayların etkisi çok daha az olacak. bu ihtimal üzerine."

İleriye dönük olarak Buterin, Bitcoin'in gelecekteki güvenliği konusunda endişeleri olduğunu söylüyor. Blok ödüllerinin zaman içinde kademeli olarak sıfıra düşmesiyle, Ethereum kurucusu madencilik ekosisteminin ağı güvenli tutma teşvikini kaybedebileceğini söylüyor.

“Gereksiz yere büyük miktarlarda elektriğe mal olan bir fikir birliği sistemi, yalnızca çevre için kötü olmakla kalmaz, aynı zamanda her yıl yüz binlerce BTC veya ETH verilmesini gerektirir. Sonunda, elbette, ihraç sıfıra yakın olacak, bu noktada bu bir sorun olmaktan çıkacak, ancak daha sonra Bitcoin başka bir sorunla uğraşmaya başlayacak: güvenli kalmasının nasıl sağlanacağı.”

Buterin, Bitcoin'in madencilik ekosistemindeki güvenlik kusurlarının üstesinden gelmek için en azından hibrit bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına geçmeye zorlanabileceği bir zamanın gelebileceğini söylüyor.

“Bitcoin durumunda, iki nedenden dolayı endişeliyim. Birincisi, uzun vadede, Bitcoin güvenliği tamamen ücretlerden gelecek ve Bitcoin, multi-trilyon dolarlık bir sistemi güvence altına almak için gereken ücret geliri seviyesini elde etmeyi başaramıyor. Bitcoin ücretleri günde yaklaşık 300.000 dolar ve son beş yılda bu kadar büyümedi…

İkincisi, çalışma kanıtı, işlem ücretlerine harcanan dolar başına hisse kanıtından çok daha az güvenlik sağlar ve Bitcoin'in çalışma kanıtından uzaklaşması politik olarak mümkün görünmüyor. 5 trilyon dolarlık Bitcoin varken, zincire saldırmak sadece 5 milyar dolar aldığında bir gelecek nasıl olurdu? Tabii ki, eğer Bitcoin gerçekten saldırıya uğrarsa, siyasi iradenin en azından hibrit hisse kanıtına geçmesini bekliyorum, ancak bunun acı verici bir geçiş olmasını bekliyorum.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.