Ünlü Yatırımcı Kripto Paraların Çevre Sorunlarını Giderebileceğini Söyledi

Ünlü Yatırımcı Kripto Paraların Çevre Sorunlarını Giderebileceğini Söyledi

Son günlerde Elon Musk’ın BTC’nin enerji tüketimi yüzünden çevreci özellikler taşımadığı ve bu yüzden sorun olabileceğini ifade etmesi üzerine kripto paraların çevreye olan etkileri gündemdeki yerini koruyor.

Konuyla ilgili olarak en son milyarder yatırımcı Chris Sacca da açıklama yaptı. Sacca’ya göre kripto paralar çevre sorunlarının engellenmesi için önemli yardım sunabilirler. Özellikle kendisinin de bu açıdan kripto birimlerine güvendiği için BTC ve ETH olmak üzere pek çok yatırım yapmış olduğunu ifade etti. Sacca, birimlerin çevre karşıtı olduğu iddialarına değinerek kripto birimlerin temiz enerjiye uygulanabilecek sistemler olduklarını açıkladı.

Kripto Paralar Temiz Enerji Sağlayabilir

Sacca yapmış olduğu açıklamalarda kripto paraların fosil yakıt ve kömür kullanımında büyük bir artışa yol açacaklarını da sanmadığını belirtti. Özellikle yakıt ve kömür kullanımında iyileştirmeler yapılarak birimlerin bu türden kaynak tüketimlerinin başka şekilde yapılabileceğine dikkat çekti. Sacca ayrıca kripto birimlerin enerji tüketimleri yüzünden eleştirilmelerinin de yanlış olduğunu ve günlük yaşamda kullanılan pek çok şeyin yoğun enerji tüketimi içerisinde olduğunu belirtmesi de dikkat çekti.

Sacca ayrıca kriptoların çevre sorunlarına yönelik çözümler getireceğine inandığını da ifade etti. Öte yandan BTC madencilik şirketleri de çevreci modellere öncelik tanımaya başladılar. Son olarak Digihost isimli şirket artık tamamen çevreci madencilik işlemelri yapılmaya izin vereceklerini belirtti. Şirket ayrıca BTC madencilik eylemlerinden tüketilmekte olan yüzde 90’nlık kısmın emisyon kaynaklarından geldiğini söyledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.