Uniswap Coin Geleceği 2023-2025, UNI Coin Yorumları

Uniswap Coin Geleceği 2023-2025, UNI Coin Yorumları

Uniswap, Ethereum platformunda ERC-20 tokenleri değişimi için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uniswap coin geleceği gayet parlak olup, Uniswap uygulamasında söz sahibi olunmasını sağlayan bir yönetici tokenid olarak bilinmektedir.

Uniswap, Ethereum platformunda ERC-20 tokenleri değişimi için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uniswap coin geleceği gayet parlak olup, Uniswap uygulamasında söz sahibi olunmasını sağlayan bir yönetici tokenid olarak bilinmektedir. Birçok uzman, bu DeFi projesine ilişkin olumlu görüşlerini aktarmaktadır. Uniswap borsasının yerel token’ı olması sebebiyle, UNI birçok avantaj sunuyor. UNI token’in avantajlarını ve yıllara göre yorumlanan UNI fiyat tahminlerini bir araya getirdik. İşte uzmanların UNI coin’e ilişkin tahminleri…

Uniswap nedir?

Uniswap , ERC20 belirteçlerini değiştirmek için Ethereum üzerinden oluşturulan bir protokoldür. Ücret/fee almak üzere tasarlanan çoğu borsadan farklı olarak Uniswap, kamusal mal olarak işlev sağlanılması için tasarlanmış bir projedir.

Uniswap, alıcı ve satıcıların talep yaratmasına gerek duyulmadan ERC20 tokenlerini değiştirmek için Ethereum üzerinde kurulan bir protokoldür. Bu işlemi talep sayısına bağlı olarak değeri otomatik olarak ayarlayan ve dengeleyen bir yazılım aracılığıyla yapmaktadır.

Genel özellikleri;

  • Uniswap, bütün yatırımcıların ERC20 tokenlerini değiştirmesine izin veren Ethereum tabanlı bir projedir.
  • Klasik token swapları, alıcıların ve satıcıların likidite yaratmasını sağlarken , Uniswap otomatik olarak pazarlar oluşturmaktadır.
  • Uniswap, merkezi olmayan borsaların likidite sorununu çözmeye yardımcı olmak için tasarlanmış mükemmel bir projedir.

Uniswap'ın Kurucu Kimdir?

Uniswap, Ethereum'un kurucusu Vitalik Buterin tarafından yapılan bir proje ile protokolü oluşturmaya karar veren Hayden Adams tarafından oluşturuldur.

Uniswap'ın Kurucusu Uniswap'ın Kurucusu

Uniswap'ı Diğerlerinden Ayrı Kılan Nedir?

Uniswap'ın diğer merkezi olmayan borsalardan temel farkı, “Sabit Ürün Pazarı Oluşturucu Modeli” adı verilen bir fiyatlandırma mekanizmasının sahip olmasıdır. Uniswap'a herhangi bir token, eşdeğer bir ETH ve ERC20 tokeni ile fonlanarak eklenebilir.

Uniswap Tokenları Nasıl Üretilir?

Uniswap likidite havuzuna yeni bir ETH / ERC20 belirteci dahil edildiğinde, yatırımcı bir ERC20 tokeni olan bir “havuz tokeni” almaktadır. Havuz belirteçleri (ICO), aktarılan fonlar havuza her geldiğinde, havuz belirteçleri serbestçe değiştirilebilir, taşınabilir ve diğer dapp'larda da kullanılabilir. Fonlar geri alındığında ise havuz jetonları yakılır. Her havuz jetonu, kullanıcının havuzun toplam varlıklarındaki payını ve havuzun % 0,3 işlem ücretini almaktadır.

Uniswap ile Neler Yapabilir?

Uniswap protokolüne, uniswap exchange site adresinden ulaşabilirsiniz. Oradan, MetaMask gibi bir Ethereum cüzdanı olan herhangi bir yatırımcı token değişimi yapabilir veya Uniswap likidite havuzuna token ekleyebilmektedir.

Uniswap Coin Geleceği 2022

UNI coin geleceği birçok yorumu barındırıyor. UNI, 2022 yılına 4.97 $ ile başladı. 3 Mayıs 2021 de ATH’a ulaşarak 44.97 $ seviyesine geldi. Daha sonra gelen düşüşlerle günümüzde Uniswap coin 6-10 $ aralığındadır. DigitalCoinPrice’a göre Uniswap coin geleceği 2022 olumlu görünmekle beraber kârlı bir yatırımdır. Aynı şirketin 2022 yılsonu fiyat tahmini 10.22 $. Cryptocurrency Price Prediction analistlerinin tahminlerine göre 2021 yılsonu fiyatı 15 $’dır. Tradingbeats’a göre Eylül ayında olumlu tablo çizilebilirse, yılsonuna kadar hedef 13 $.

Uniswap Coin Geleceği 2023

2023 yılı için tahminlerde 50 $ seviyeleri göze çarpıyor. Ayrıca 2022 yılında gayet iyi yükseliş sergileyen Uniswap coin 2023 yılının ortalarına kadar haber akışını devam ettirmeyi planlıyor. Coinpedia şirketine göre tokenin yükseliş dalgası 2022’de de devam edecek ve yılsonuna kadar 127 $’lık hedef belirlenmiş. 19 Mayıs 2021’de piyasadaki sert genel düşüş göz önüne alındığında Uniswap en hızlı toparlayan coinlerden biri durumundadır. Bu nedenle Uniswap coin geleceği 202 3için endişelenmek doğru değil. Ayrıca Digitalcoin şirketi Uniswap için 2022 yılsonu fiyat tahmini 46.32 $ şeklindedir.

Uniswap Coin Geleceği 2024

Uniswap coinin esnek ve tutarlı olduğu bilinmektedir. Digitalcoin şirketinin yaptığı analizlere göre 2024 yılının düzenli bir yükseliş dalgasıyla geçeceği yönünde. Aynı şirketin 2024’te hedefi 53.19. Coinquora şirketinin analistleri, Uniswap coinin psikolojik sınırı geçmesi halinde 2024 yılında 85 $ seviyesini görebileceğini söylüyor. Bu açıdan bakılacak olursa Uniswap coin geleceği 2024 için ortak bir olumlu tahmin olduğunu görüyoruz.

Uniswap Coin Geleceği 2025

Uniswap bir Defi platformudur. 2025 yılında bu tarz DeFi platformuna ilginin çokça artacağı düşünülmektedir. Digitalcoin analiz sisteminin 2024 yıl için tahmini yıl içindeki yükseliş trendi 70.61 $’dır. Coinskid şirketi ise, Uniswap coin geleceği 2025 için diğer şirketlere nazaran çok daha olumlu düşünüyor. Ocak 2024’te ortalama fiyatın 112 $ olabileceğini düşünen şirket analistleri, Ağustos’a kadar kademeli düşüşü ön görmekteler. Ardından hızlı yükseliş sergileyebileceğini söyleyen yetkililer, 2024 yıl sonu fiyat tahminlerinin 186.9 $ olduğunu açıkladılar.

Uniswap Coin Geleceği 2026

Uniswap coin geleceği 2026 yılı için genel tahminler olumlu olsa piyasanın o dönem için koşullarını tahmin etmek biraz zor. Yıl içinde çok sert yükselişler olabileceğine işaret eden Digitalcoin şirket analistleri, 2026 yılsonuna doğru küçük bir düşüş trendi ile yılı 75.5 $ ile kapatacağını düşünüyorlar. WalletInvestor ise en cesur tahminlerinden birini oluşturdu. 2026 için hızlı ve yükselen eğim ile tam olarak 341 $’ı hedef olarak gösterdiler.

Yukarıdaki tahminlerin kripto para ekosisteminin duyarlılığına göre değişebileceği de göz önünde bulundurulmalıdır.

Uniswap Coin Yükselir mi? Hedef Fiyatı Nedir?

Uniswap coin yorum ve öngörüleri yukarıda aktarıldığı gibidir. Uniswap yukarıda da bahsedildiği gibi birçok açıdan geleceği parlak şekilde görünmektedir. Analistler, popüler borsa coini için önümüzdeki 5 yıl içerisinde kademeli şekilde yükseleceğinden bahsetmektedir. Kripto paranın önümüzdeki yıllarda ne denli önem kazanacağı bilinmiyor, ancak bu tarz borsa tokenleri olumlu yorumlarla buluşuyor.

Söz konusu kripto paranın hedefi fiyatı 350$ seviyesinde olacağı düşünülüyor. Ancak bu tahminler kesin olmamakla beraber yatırım tavsiyesi olarak da görülmemelidir. Kripto paraların her zaman riskli olduğunu unutmamak gerekmektedir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.