Ukrayna'da Kamu Çalışanlarının Çoğunda Kripto Yatırımı Bulunuyor

Ukrayna'da Kamu Çalışanlarının Çoğunda Kripto Yatırımı Bulunuyor

Kripto para birimlerine ilgi her geçen gün artış gösterirken, bu alanda önemli yatırımlar da beraberinde geliyor. Özellikle kurumsal markaların kripto birimlerine yatırım yapmaları sonucunda bireysel yatırımcılar da kripto birimlerini önemli bir gelecek vaat eden birimler olarak görüyorlar. Bu kapsamda Ukrayna da en çok kripto yatırımlarının yapıldığı ülke olarak öne çıkıyor.

Son açıklanan verilere göre 650’den fazla kamu görevlisinin toplamda 2,67 milyar dolar değerinde kripto birimlerine sahip olduğu ortaya çıktı. Bunun yanında sadece üç kamu görevlisi ise 1,7 milyar dolar değerinde BTC varlığını ellerinde tutuyorlar. Kamu görevlilerinin isimleri açıklanmazken bu denli yüksek yatırımların yapılması kripto birimlerine olan ilgiyi de gösteriyor.

Ukrayna Dünya Liderliğini Koruyor

Aktarılan verilere göre Ukrayna’da bulunan kamu görevlileri ellerinde yüksek miktarlarda kripto para birimlerine sahipler. Hatta bazıları BTC balinası olarak da adlandırılıyor. Opendatabot tarafından yapılan açıklamalarda Ukrayna’daki 2020 için devlet memurlarının yıllık beyanlarında 46 bin BTC tahakkuk edilmiş oldu.

Ancak bu rakamın çok daha yüksek olduğu çünkü sadece resmi olarak gelir beyan edenler sonucunda böyle bir rakama ulaşıldığı da belirtiliyor. Ukrayna’da bu kadar yüksek resmi olarak beyan edilen kripto para birimlerinin olması ülkede kripto birimlerine yönelik benimsenmenin ne kadar yüksek olduğunu da gösteriyor. Son verilere göre dünyada kripto birimlerinin en çok benimsendiği ülke Ukrayna olmuş durumda. Bu yüzden pek çok altcoin de özellikle Avrupa işlemleri için Ukrayna’yı temel merkez haline getirmeye çalışıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.