Türkiye’de Kripto Para ile Zengin Olanlar

Türkiye’de Kripto Para ile Zengin Olanlar

Türkiye’de kripto para ile zengin olanlar farklı hikayelere ve farklı kripto para servetlerine sahipler. Küçük paralarla kripto para piyasasına atılan bazı kişiler, dijital paraya güvendikleri için milyonlarca lira kazandılar. Ancak bazı acemi yatırımcılar ise beklentilerine karşılık bulamadılar. İçeriğimizde Türkiye’de kripto para yatırımı yaparak etkili kar elde elden yatırımcıların hikayelerini sizler için sunuyoruz.

Türkiye’de Kripto Para Zenginleri İsimlerini Neden Saklıyor?

Genel olarak bakıldığında yurtdışında kripto para yatırımlarıyla zengin olan isimler adlarını ifşa etmekten çekinmiyorlar. Ancak, Türkiye’de kripto para yatırımından zengin olanlar, herhangi bir risk altına girmemek ve MASAK, maliye radarına takılmamak için isimlerinin kullanılmasını istemiyorlar. Buna yönelik bir açıklamayı ise 2021 senesinde Milliyet ile gerçekleştirdikleri söyleşide belirttikleri biliniyor. Türkiye’de kripto para ile zengin olanlar isimlerini vermeseler dahi piyasada kullandıkları takma adları ile tanınabiliyorlar.

Türk Kripto Zengini Finanscio

Kripto dünyasında Finanscio olarak tanınan Türk yatırımcının, kripto para zengini olduğu biliniyor. Lüleburgaz’da yaşayan ve asıl adı E.B olarak kısaltılan Finanscio, Bitcoin yatırımları sayesinde servetini elde etmiştir.

2007 senesinde Bitcoin kazı işlemlerini başlattığını ifade eden Finanscio, 2009’da ise Bitcoin kazı işlemlerine son verdiğini belirtiyor. Finanscio, Bitcoin’in piyasaya çıktığını öğrenmesiyle birlikte ilk adımda madencilik yapmaya başlıyor. Ancak bu sürede Bitcoin’in henüz tanınmadığını ve fiyatının uzun süre stabil kaldığını belirtiyor. Pes etmeyen Finanscio, zamanında 314 adet BTC’yi 350 TL’ye satın aldığını açıklıyor. Ancak daha sonra cüzdan şifresini unuttuğunun altını çiziyor.

Finanscio’nun cüzdanında 14.5 milyon TL kadar BTC yer alıyor. Yatırımlarının bir kısmını ise borsada değerlendirerek, 1 milyon 750 bin TL kazanç elde etmiş. Kripto para borsalarında ise balina niteliğinde işlemler yapmaya dikkat ettiğini belirtiyor.

Türk Kripto Zengini K.M

İsmini vermek istemeyen K.M, Ankara’da yaşayan bir kripto para zengini. Kripto para borsasına ise 2017 yılında giriş yapmış. Kripto paraların ilk kez devasa yükseliş yapmaya başladıklarını fark ettiğinde, farklı coinleri satın almış. Satın alımdan 5 ila 6 ay sonra ise yatırım sermayesinin 20 katı kadar getiri elde ettiğini belirtiyor.

Yatırıma başladığı dönemde kripto para sektöründe sanki hiç bitmeyecekmiş gibi hissettiren bir yükselişin olduğunu ifade eden K.M, parasının arttığını gördükçe daha fazla coin alımına yönelmiş. Ancak tam zengin olduğunu düşünürken volatiliteyle birlikte servetinin %50’sinin eridiğini görüyor. 2020 ve 2021 yıllarındaki piyasa artışlarında ise servetinin tekrar iyi bir düzeye ulaştığını aktarıyor.

Türk Kripto Zengini Ç.M

İzmir’de yaşayan Türk asıllı kripto para zengini Ç.M, ilk adımda 10 bin TL’lik coin alımı gerçekleştirmiş. Sekiz aylık sürede ise yatırım sermayesinin üzerinde bir kazanç elde etmeyi başarmış. İkinci kez 4 bin TL değerinde sermayesi ile farklı coinler satın alarak, yatırımı devam ettirmiş. 8 ayda 500 bin TL kazancı elde ederek ivme yakalamış.

Türk Kripto Zengini D.G

Türk kripto para zengini D.G yatırımcılara bazı konularda ışık tutuyor. Kripto para yatırımları ardından en az 10 kat kara geçilebileceğini ancak, yanlış kararlar verilmesi halinde tüm varlığın kaybedilebileceğini belirtiyor.

D.G, şans ve risk faktörlerini göz ardı etmeden piyasaya girdiğini vurguluyor. Şansın yanında olduğunu söyleyen D.G, 50 bin TL’lik coin alımı ardından 500 bin TL kazanç elde etmiş. Kazandığı 500 bin TL’nin 350 bini ile İzmir’de bir köy evi yaptırmış. Daha sonra bir araba satın alıp, yatırımlarına devam ettiğini belirten D.G kendi maaşı ile bu şartları yaratamayacağından bahsediyor.

Türk Kripto Zengini Nazım K.

Türkiye’de kripto para ile zengin olanlar arasında Bağcılar semtinde tekstil işiyle uğraşan Nazım K. bulunuyor. Nazım K. 2020 senesinin Ağustos ayında kripto para ile tanışmış. Aslında günlük masraflarını karşılayabilmek için kripto para piyasasında işlem yapmaya başlayan Nazım K. bir süre sonra fırsatları fark ettiğinden söz ediyor.

Nazım K., Çöküşe Giden Yol adında bir kitabı okuduktan sonra, yeni çağın parasının dijital para olduğunu anladığını belirtiyor. Borçları bulunmasına rağmen 4 bin TL kredi çekip, ayı sezonunda yatırım yaparak kazanç elde edemiyor. Hatta sermayesini batırıyor. Ancak pes etmeyerek, toplam 8 bin TL yatırıma devam ediyor ve 8 ayda 20 bin dolar kazanıyor. Son söyleşisinde ise hedefinin en az 50 bin dolar kar elde etmek olduğunu açıklamış.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.