Thodex Mağdurları Nasıl Yol İzlemeli, Neler Yapabilirler?

Thodex Mağdurları Nasıl Yol İzlemeli, Neler Yapabilirler?

Thodex borsası hakkında, firmanın sahibi ve CEO’su olan Faruk Fatih Özer’in de yurtdışına gittiği öğrenildikten sonra yatırımcıların bu konuda mağduriyetleri de gittikçe artış gösteriyor. 2 milyar dolar ile yurtdışına gittiği öğrenilen Özer sonrasında ise borsanın mağdurları paralarını nasıl alacaklarını düşünüyorlar.

Özellikle mağdur olanların bu süreç kapsamında dikkatli şekilde adım atabilmeleri büyük önem taşıyor. Dava ile ilgilenen ve mağdurların avukatı olan Oğuz Evren Kılıç, konuyla ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Kılıç, “Bundan sonra çok zorlu bir süreç başladığını ve herkesin dikkatli davranması gerektiğini,” ifade etti.

Yatırımcılar Ne Yapacaklarını Bilmiyorlar

 

Mağdurlar ise daha önce kripto sektöründe böyle bir durum olmadığı için ne yapacaklarını tam bilemiyorlar. Kılıç bu konu hakkında da sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Buna göre ilk olarak mağdur olanlar savcılığa giderek suç duyurusunda bulunmaları gerekiyor. Şirket, ortak ve yetkililerinin banka hesaplarının incelenmesine yönelik dilekçe verebilecekler.

Bunun yanında hesapta bulunan meblağa göre de tüketici hakem heyetlerine başvuru yapılması gerektiğini de belirten Kılıç ilk aşamada yapılacak olanların bu konular olduğunu ifade etti. Ancak borsanın mağduru olanların bilmeleri gereken en önemli konu, kripto piyasasına yönelik hukuki bir düzenleme henüz bulunmadığı için vurguna söz konusu olan meblağların alınmasında net rakamların nasıl tespit edileceğine yönelik sorunların olması. Aynı zamanda şirket sahibinin yurtdışına gitmiş olması da davanın uzun yıllar alabileceğine işaret ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.