SPK Kripto Borsalarına 2 Ağustos'a Kadar Süre Verdi!

SPK Kripto Borsalarına 2 Ağustos'a Kadar Süre Verdi!

TBMM'de kabul edilip Resmi Gazete'de yayımlandıktan sonra yürürlüğe giren kripto varlık yasası kapsamında kripto varlık hizmet sağlayıcılığını yürüten ve devam etmek isteyen kuruluşlara SPK 2 Ağustos'a kadar başvuru süresi verdi.

Kripto varlık yasasının yürürlüğe girmesinden sonra SPK kendi resmi internet sitesinden bir duyuru yaptı. Kripto varlık hizmet sağlayıcıları ile kripto borsalarını da kapsayan bu duyuru da mevcut durumda faaliyet yürüten kuruluşların 2 Ağustos 2024 tarihine kadar başvuru yapmaları için süre verildi.

Duyuruda "02.07.2024 tarihi itibarıyla kripto varlık hizmet sağlayıcılığı faaliyetini yürüten ve yürütmeye devam etme iradesi olanların 02.08.2024 tarihine kadar, Ek/1 ve Ek/2'de yer alan bilgi, belge ve açıklamalarla birlikte Geçici 11 inci maddenin birinci fıkrasına uygun beyanların Kurulumuza yazılı olarak sunmaları zorunludur" açıklaması yapıldı.

Bunun yanı sıra mevcut durumda faaliyetlerine devam eden ancak bu faaliyetlerine devam etmek istemeyen kripto varlık hizmet sağlayıcılığında 2 Ekim 2024 tarihine kadar tasfiye kararları almalarının zorunluluğuna açıklamada yer verildi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.