Senatör Elizabeth Warren, Rusya'nın kripto  para kullanımını engelleyecek yasa tasarısı sundu

Senatör Elizabeth Warren, Rusya'nın kripto para kullanımını engelleyecek yasa tasarısı sundu

Senatör Elizabeth Warren, Rus kripto kullanımını hedefleyen yeni bir yasa çıkardı.

Warren, 17 Mart'taki Senato Bankacılık Komitesi oturumu sırasında "Dijital Varlık Yaptırımları4 Uyumluluğu Geliştirme Yasası"nın yürürlüğe girdiğini duyurdu. Tasarıda, Dış İlişkiler ve Tarım Komiteleri liderleri de dahil olmak üzere 10 diğer Demokrat senatörün ortak sponsorluğu yer alıyor, ancak Bankacılık Komitesi değil Sandalye Sherrod Brown. 

Taslağa göre ortak sponsorlar Senatörler Duckworth, Cortez Masto, Menendez, Van Hollen, Warnock, Smith, Stabenow, Reed, Tester ve Warner. 

Warren, "Kripto endüstrisi, Rusların servetlerini gizlemek için kripto kullanamayacaklarını iddia ediyor" dedi.

Tasarı henüz Kongre dosyasında mevcut olmasa da, The Block nihai bir taslağın bir kopyasını elde etti. Beyaz Saray'ın Rusya ile herhangi bir bağlantısı olan tüm kripto servis sağlayıcıları hakkında bir rapor hazırlamasını gerektiriyor. Ayrıca, borsalar gibi kripto hizmet sağlayıcılarının Rusya ile ilişkili herhangi bir adresle işlem yapmasını engellemek için Hazine'ye kapsamlı bir yetki veriyor. 

Tasarı, özellikle "dijital varlık işlem kolaylaştırıcıları" için geniş bir tanım oluşturuyor - endüstri gruplarının muhalefetine yol açması muhtemel bir tanım alanı.

Mevzuatın belirttiği gibi, bu tür kuruluşlar "hesabına dijital varlıkların satın alınmasını, satılmasını, ödünç verilmesini, ödünç alınmasını, takas edilmesini, saklanmasını, doğrulanmasını veya oluşturulmasını önemli ölçüde ve maddi olarak kolaylaştıran herhangi bir kişi veya kişi grubu" olarak tanımlanmaktadır. herhangi bir iletişim protokolü, merkezi olmayan finans teknolojisi, akıllı sözleşme veya açık kaynaklı bilgisayar kodu dahil diğer yazılımlar dahil diğerleri."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.