SEC, Spot Ethereum ETF'leri İçin S-1 Formlarını İstedi

SEC, Spot Ethereum ETF'leri İçin S-1 Formlarını İstedi

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Ethereum ETF'lerini ihraç eden şirketlerden bu hafta sonuna kadar taslak S-1 formlarını sunmalarını istedi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), spot Ethereum ETF'lerini ihraç eden şirketlerden bu hafta sonuna kadar taslak S-1 formlarını sunmalarını istedi. Bu talep, bu finansal ürünlerin onay sürecinde önemli bir adımı temsil ediyor.

Kritik Dönüm Noktası: 19b-4 Formlarının Onaylanması

19b-4 formlarının 23 Mayıs'ta onaylanmasının ardından, ticaretin başlayabilmesi için geriye kalan tek adım S-1 formlarının yürürlüğe girmesi oldu. Ancak, SEC'in son dakikada yaptığı yön değişikliği nedeniyle bu formlar önceden hazırlanamadı.

İlk Yorumlar ve Değişiklikler

Konuya yakın kaynaklara göre, SEC taslak S-1 başvurularını aldıktan sonra ilk tur yorumlarını sunacak ve bu da daha fazla değişikliğe yol açacak. Bu durum, ilk gecikmeye rağmen sürecin iyi bir şekilde devam ettiğini gösteriyor.

ETF'lerin Onaylanması ve İlk Başvurular

ETF'lerin onaylandığı gün VanEck, S-1 formunun değiştirilmiş bir versiyonunu sunarak hızlı bir şekilde yanıt verdi. Kısa bir süre sonra, 30 Mayıs'ta BlackRock, ETF'sinin 10 milyon dolar ile fonlanacağını detaylandırarak aynı şekilde hareket etti.

Tohum Yatırımları ve Süreç

Bir kaynak, tohum yatırımlarının ayrıntılarının bir ihraççı için dahil edilmesinin oldukça basit olduğunu, ancak formların diğer yönlerinin ele alınmasının daha uzun sürebileceğini söyledi. S-1 formlarının hazır olmadan önce en az iki tur daha taslak dosyalamadan geçmesi bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.