Safemoon Nedir? Safemoon Coin Hangi Borsada Listelenmektedir? Safemoon Nasıl Alınır?

Safemoon Nedir? Safemoon Coin Hangi Borsada Listelenmektedir? Safemoon Nasıl Alınır?

Son zamanların en çok konuşulan coinlerinden biri olan Safemoon Coin özellikle 2 haftadır kripto piyasasının gündeminden düşmemiştir. Birçok kişinin de dikkatini çekmeyi başaran bu Coin hakkında Safemoon nedir? Seafemoon coin nasıl alınır ya da safemoon Coin hangi borsada gibi en merak edilen bilgileri sizler için kaleme aldık.

Safemoon Nedir?

Giderek artan kripto paralara yönelik olan ilgi ile yeni coin ve blok zincir tabanlı projelerin geliştirilmesinde de büyük bir hızlanma yaşanmaktadır. Kripto piyasasına en yeni olarak girmiş olarak sayacağımız Safemoon Coin, son haftalarda en fazla yükseliş gösteren herhangi bir merkeze bağlı olmadan geliştirilen DeFİ platformlarından bir tanesi olarak bilinmektedir.

8 Mart 2021 yılında piyasaya sürülen Coin, şu anda gelecek vaat eden DeFİ projelerinin başında görülüyor. Safemoon ekibinin açıkladıklarına göre bu platform her bir ticari ve finansal girişimlerde yansıma, LP kazanımı ve yakma olarak bu üç fonksiyonu izlemektedir.

Bu proje Reflect Finans Coinleri ve otomatik olarak oluşturulan likidite protokollerinin entegre şekilde bir araya getirilmesiyle ortaya çıkan protokole göre çalışmaktadır. Bazı duyumlara göre bu Coin’ in ileride NFT yani Utility Token olarak evirileceği ve kullanıcılara yardım projeleri ve kripto paralarla ilgili bazı uygulamalara da girişeceği bilinmektedir.

SafeMoon Kurucuları

John Karony’ nin kurucusu olduğu platformun Ceo’ luk görevini de yine John yürütmektedir. Platformun CTO görevinin başında Thomas Smith bulunurken, WEB sistemlerini geliştirme bölümünde Jacob Smith yer almaktadır. Diğer önemli iş bölümlerinden bir tanesi olan COO görevini jack Haines üstlenirken, CM sorumluluğunu Trevor Church almıştır.

Safemoon Avantajları

Safemoon’ un yayınlamış olduğu proje raporuna göre, genel olarak merkeziyetsiz olarak yönetilen DeFİ projelerinde var olan en büyük problemlerin kripto paralar ile yeni ilgilenmeye başlayan kullanıcılar için bazı dezavantajlarının bulunmasıdır. Bu rapora göre piyasaya yeni giren ve finansal işlemleri yapmak isteyen kullanıcılar için kullanımı oldukça zor ve karmaşık olan, APY LP- çiftliklerinin var olmasıdır.

Platform kullanıcıların arasında adaleti sağlamak amacıyla Coin alım satım işlemlerinde varlıkların üzerinde var olan bastırıcı gücü ortadan kaldırmak için ödülleri statik olarak dağıtım fikrini kullanmaktadır. Yani, kullanıcılar arasında ödüllerin dağıtım oranı ellerinde bulunan Coin miktarı ile doğru orantılı olarak ayarlanmaktadır.

Ayrıca platformun protokol ve sözleşmelerinde belirttiğine göre Reflection sistemi ile Coin sahiplerine varlıklarını ya da HODL’ i daha fazla hold etmeleri için teşvik etmektedir. Platformda var olan LP kazanımı ve protokolü ile kullanıcılar için sistemde belli bir değer tabanı oluşturur ve destek noktaları oluşturur. Bu da platformda varlıkların değer dalgalanmalarını büyük ölçüde önlemeyi başarmaktadır.

Diğer bir avantajı da bu platformun sahip olduğu manuel yazılım yapılan bazı incelemeler sonrasında sistem özellikle uzun vade yatırımcılarına katkı sağladığı tespit edilmiştir.

safemoon coin hangi borsada

SafeMoon Coin Güvenilir Mi?

Safemoon beyaz kağıtta yazılanlara göre platform güvenliği için şu protokolleri izlemektedir; Tanıtılmadan önce Dev Wallet içerisindeki var olan Token’ ların geliştiriciler tarafından yakılması, DxSale’ de tam olarak tanıtımının yapılmasıdır. Bunların yanında DxLocker içerisinde LP Token’ larının 4 yıl süresince tutulması ve gerçekleştirilen her bir trade işlemlerinde LP Token oluşumu ile Pancake Swap platformunda kilitlenmesidir.

Safemoon Nasıl Alınır?

Safemoon coin satın almak için öncelikle listelendiği borsalardan bir tanesinde kendinize ait bir hesap oluşturmalısınız ve ardında hesabınızın tüm doğrulamalarını gerçekleştirerek onay almalısınız. Ardından borsa hesabınıza banka hesaplarınız aracılığıyla itibari para birimi göndermelisiniz. Daha sonra uygun olan pariteler üzerinden bu Coin’ i satın alabilirsiniz. Buna örnek verecek olursak mesela bu Coin’ i Pancake Swap aracılığıyla SAFEMOON/ WBNB, SAFEMOON/BUSD ya da CAKE/SAFEMOON pariteleri üzerinden satın alabilirsiniz.

safemoon coin nasıl alınır?

Safemoon Coin Hangi Borsada Listelenmektedir?

Safemoon Coin bu yazının kaleme alındığı tarihte 5 borsa üzerinde listelenmektedir. Bu borsalar ise şunlardır;

  • Pancake Swap
  • COM
  • ZBG
  • WhiteBIT
  • BitMart
  • io

SAFEMOON Coin yorum

SAFEMOON Coin 06.05. 2021’ de saat 04.39’ da değeri yaklaşık olarak% 23 oranında artmış olup $0.00000531’ dir. Bu Coin’ in 24 saatlik trade hacim miktarı ise $68,365,106 olup %80 oranında artış göstermiştir. Gün içerisinde Coin en düşük $0.00000427 değeri görmüşken en yüksek değeri $0.00000615 olmuştur. Bu Coin’ in toplam arzı 616,523,426,814,421 olup rapor edilen dolaşım arzı ise 642,807,441,594,934’ dür.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.