Rusya'dan Kritik Hamle: Sabit Coin'ler Yasallaşıyor!

Rusya'dan Kritik Hamle: Sabit Coin'ler Yasallaşıyor!

Rusya uygulanan yaptırımlardan dolayı ticaret konusunda sıkıntılar yaşamaya başlamıştı. Bu sıkıntılardan dolayı Sabit Coin'lerin ödemelerde kullanılması için çalışma başlatıldı.

Rusya Batı'nın kendilerine uyguladıkları yaptırımlardan dolayı ticaret konusunda sıkıntılar yaşamaya başladı. Bir zamanlar kripto para varlıklarına karşı politikaları ile bilinen Rusya, Ukrayna savaşından sonra kripto para alanına daha sıcak bakmaya başladı. Bu olaylardan sonra Rusya sınır ötesi ödemelerde kullanılabilmesi için Sabit Coin'lerin yasallaşmasının çalışmasının yapıldığı belirtildi.

Rusya Merkez Bankası başkan yardımcısı olan Alexey Guznov'da bu konu hakkında açıklamalarda bulundu ve şunları söyledi: "Burada ilk odak noktamız işlem zincirini regüle etmek olmalı. İlgili kripto paranın Rusya'ya transferi, onun birikimi ve sınır ötesi ödemelerde kullanılması gibi hareketlerin belli bir çerçeveye oturtulması lazım. Bunun geçici bir deneme değil kalıcı bir düzenleme olmasını istiyoruz."

Hangi Sabit Coin Kullanılacak ?

Gelen açıklamalardan sonra merak edilen ise ödeme işlemlerinde hangi sabit coin'in kullanılacağı oldu. Piyasa değeri ve kullanım bakımından dolayı lider olan sabit coin Tether ön plana çıkıyor. Fakat Tether'de Batı tarafından yaptırım uygulanan Rusya'ya kendine ait sabit coin'ini kullanmasına müsade edip etmeyeceği ise başka bir merak konusu..

Bir diğer büyük sabit coin de Circle şirketinin çıkarmış olduğu USDC coin'dir. Lakin Circle firması ABD merkezli olduğundan kullanma ihtimali düşük duruyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.