Robinhood CEO'suna göre Dogecoin nasıl internetin para birimi haline gelebilir?

Robinhood CEO'suna göre Dogecoin nasıl internetin para birimi haline gelebilir?

Daha önce eleştirmenler, kripto para birimlerinin uygulama içinde veya dışında transferine izin vermediği için platformu duvarlarla çevrili bir bahçe olarak değerlendirdi. Ancak aylarca bu özelliği eklemekten bahsettikten sonra şirket, geçen hafta piyasaya sürdü.

 

Bununla birlikte, Dogecoin'i internetin para birimine dönüştürmenin yolu, tek bir platformda tutulan jetonların kilidini açmaktan daha fazlasını alacaktır.

Dogecoin, yardımcı program oluşturarak ciddileşiyor

Bir meme parası olarak bilinmesine rağmen, Dogecoin Vakfı geçen yılın sonunda DOGE'ye fayda sağlama planlarını duyurdu.

Vakıf, projeye ilgiyi canlandırmak için DOGE'yi bir ödeme mekanizması ve “insanlar için ciddi bir evrensel para birimi” haline getirme planlarının yürürlükte olduğunu söyledi.

Bunun gerçekleşmesi için masaüstü cüzdan API arayüzünün yükseltilmesi, “topluluk staking” ve daha hızlı düğümler için ağ çeşitlendirmesi de dahil olmak üzere bir dizi proje ortaya çıkardılar. Nihai hedef , DOGE'nin teknolojisini geliştirerek kullanışlılığını artırmaktır.

DOGE nasıl internetin parası olacak?

Ödemelere geçiş, Tenev'in bir tweet fırtınasında ortaya koyduğu teknik zorluklarla doludur. Tenev'in "yok olacak kadar küçük" olması gerektiğini söylediği işlem ücretleriyle başlamak .

Kasım 2021'de uygulamaya konulan Core 1.14.5 güncellemesi sayesinde DOGE kullanıcıları için küçük ücretler şimdiden gerçek oldu.

Ardından, madencilerin veya doğrulayıcıların bir blok içindeki işlemleri doğrulamak ve yeni bir blok oluşturmak için harcadığı süreyi ifade eden daha hızlı blok süreleri vardır . Tenev , blok sürelerinin bir ödeme terminalinde ödeme yapmak için gereken süreden daha hızlı olması gerektiğini belirtiyor.

“İdeal olarak, blok süresi (birbirini takip eden blokların zincire eklenmesi ve bir işlemin doğrulanması arasındaki süre), işlemin bir satış noktasındaki ödeme noktasından daha kısa sürede sonraki bloğa kaydedilebilmesi için yeterince hızlı olmalıdır. . 

Yine de madencilik kaynaklarının fikir birliğini sağlamak için aşırı miktarda enerjiyi boşa harcaması o kadar hızlı değil.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.