Ripple, SEC Mücadelesi Sonrası Halka Arzı Düşünüyor: XRP İçin 10 Dolarlık Tahminler Geliyor!

Ripple, SEC Mücadelesi Sonrası Halka Arzı Düşünüyor: XRP İçin 10 Dolarlık Tahminler Geliyor!

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yürüttüğü hukuki sürecin sonlarına yaklaştığı bu dönemde, ilk halka arzını (IPO) düşünmeye başladığı bilgisi ortaya çıktı.

Ripple, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile yürüttüğü hukuki sürecin sonlarına yaklaştığı bu dönemde, ilk halka arzını (IPO) düşünmeye başladığı bilgisi ortaya çıktı. Wall Street deneyimi olan Linda P. Jones, 31 Mayıs'ta Digital Perspectives adlı platformda yaptığı bir röportajda Ripple'ın potansiyel ilk halka arzının (IPO) olası etkileri üzerine kapsamlı bir analiz sundu.

Özel yatırım şirketi Linqto'nun en güncel verilerine dayanarak Jones, Ripple'ın şu anki hisse fiyatını 35 dolar olarak belirledi. Bu da Ripple'ın piyasa değerini 5,7 milyar dolara çıkarıyor. Ancak Jones, bu değerlemenin Ripple'ın geçmiş performansını ve önemli XRP varlıklarını dikkate alındığında düşük olduğunu belirtiyor.

Ripple'ın büyük XRP rezervlerine dikkat çeken Jones, şu anda 42 milyar XRP tokeninin 0,50 dolarlık bir piyasa değeri varsayıldığında, 21 milyar dolar değerinde olduğunu ifade etti. Bu değerleme, şirketin mevcut piyasa değerinin dört katını geçiyor, bu da Ripple'ın gerçek değerinin çok daha yüksek olabileceğini gösteriyor.

Coinbase'in başarılı halka arzı ile karşılaştırma yapan Jones, Ripple'ın değerinin 107 milyar dolar olabileceğini, yani hisse başına 600 dolarlık bir değere ulaşabileceğini tahmin ediyor. Jones'a göre, eğer XRP davası olumlu sonuçlanırsa ve token eski zirve seviyesi olan 3,59 dolara geri dönerse, XRP'nin emanet değeri 150 milyar dolara çıkabilir ve bu durum Ripple'ın hisse fiyatını daha da artırabilir.

Ripple, daha önce de halka arz etme niyetini belirtmişti. Mayıs 2022'de CEO Brad Garlinghouse, Davos'ta bir konferansta, SEC ile devam eden dava sonuçlandığında halka arz olasılığını araştıracağını açıklamıştı. Son zamanlarda, davayı birkaç hafta içinde sonuçlandırma umudunu dile getirdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.