Metaverse Yatırımcıları Dikkatine: En İyi 5 Metaverse Coin Projesi

Metaverse Yatırımcıları Dikkatine: En İyi 5 Metaverse Coin Projesi

Meta kavramı , son aylarda kitlesel olarak benimsenen bir kavramın moda sözcüğü olarak başladı. Sosyal medya devi Meta bile bu aşamada kendi metaverse'ini yaratmayı düşünüyor.

Meta kavramı , son aylarda kitlesel olarak benimsenen bir kavramın moda sözcüğü olarak başladı. Sosyal medya devi Meta bile bu aşamada kendi metaverse'ini yaratmayı düşünüyor.

Aşağıdakiler, dikkat edilmesi gereken en iyi 5 metaverse coini sizleri için derledik. Bazıları metaverse kavramını geliştirmeye yardımcı olmak için var olan teknolojiler olduğundan, bunların tümü zorunlu olarak metaverse'ler değildir.

1. DECENTRALAND

Decentraland, Ethereum Blockchain tarafından desteklenen bir Merkezi Olmayan Sanal Gerçekliktir (VR) . Şu anda oradaki en iyi metaverselerden biridir. Aslında, CoinGecko'dan gelen veriler, piyasa değeri açısından metaverseler için ikinci sıraya koyuyor.

24-27 Mart tarihlerinde Decentraland , metaverse'de türünün ilk örneği olan Metaverse Moda Haftasını düzenledi. Etkinliğin markaları arasında Dolce&Gabbana, Elie Saab, Tommy Hilfiger ve daha fazlası yer aldı.

CoinGecko'ya göre, MANA yazımı sırasında, son 24 saatte %0,8'lik bir büyüme oranıyla 2 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. MANA, yaklaşık 230 milyon $'lık 24 saatlik işlem hacmi ile 3.5 milyar $'ın üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

2.THE SANDBOX

Sandbox, merkezi olmayan, topluluğa ait bir sanal dünyadır. Bu meta veri deposunda oyuncular, varlıklarının gerçek mülkiyetine sahipken özel oyunlara ve etkinliklere ev sahipliği yapabilir. Sandbox, meta veri deposu sıralaması açısından genellikle Decentraland'in hemen arkasındadır; Şu anda CoinGecko'ya göre, piyasa değeri açısından metaverseler için üçüncü sırada.

Sandbox, meta veri tabanındaki ortaklıklarıyla agresif davrandı. Sadece Mart ayında, metaverse Square Enix , World of Women , DOGAMÍ , HSBC ve Ledger ile ortaklık kurdu .

2 Nisan'da Snoop Dogg metaverse'de sanal bir konser verdi .

CoinGecko'ya göre, yazıldığı sırada SAND, son 24 saatte %1.6'lık bir büyüme oranıyla 3 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor. SAND, 3,5 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 300 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

3. THETA

Theta Network, blockchain teknolojisiyle desteklenen merkezi olmayan bir video akış ağıdır . Theta, kullanıcıların video içeriğini izlemesine olanak tanır ve meta veri deposuna entegre bir teknoloji geliştirmiştir. Örneğin,

  • VR dünyalarını gerçek zamanlı olarak oluşturma
  • Teta Video API'sı
  • Merkezi Olmayan Video Dağıtımı
  • Video tabanlı NFT'ler

Bu öğeler, gelecekteki metaverse geliştirmeleri için yararlı yapı taşları olacaktır.

CoinGecko'ya göre THETA , son 24 saatte %1.2'lik bir büyüme oranıyla 3 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor . THETA, 3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine ve 122 milyon doların üzerinde 24 saatlik bir işlem hacmine sahiptir.

4. AXIE INFINITY

AXS, NFT tabanlı bir çevrimiçi metaverse oyunu olan Axie Infinity'nin yönetim belirtecidir. Axie Infinity, oyuncuların Axies adlı NFT'leri toplamasına ve basmasına ve bunu yaparak kar elde etmesine olanak tanır. CoinGecko'ya göre, AXS jetonu şu anda piyasa değeri açısından en yüksek metaverse jetonu.

7 Nisan'da Axie Infinity, uzun zamandır beklenen 'Origin' güncellemesini yayınladı . Yeni oyun değişiklikleri ve SLP için çok beklenen yakma ve harcama özellikleriyle dolu devasa bir güncelleme.

Bununla birlikte, 23 Mart'ta Axie Infinity , bilgisayar korsanlarının 600 milyon dolar aldığı bir Ronin Ağı saldırısının kurbanı oldu.

CoinGecko'ya göre, AXS , son 30 günde %17'lik bir büyüme oranıyla 54 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyor . AXS, 24 saatlik işlem hacmi 385 milyon doların üzerinde ve 4 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

5. STACKS

Stacks, akıllı sözleşmeleri ve dApp'leri Bitcoin'e getirmek için tasarlanmış bir katman-1 blok zinciri çözümüdür . Sonuç olarak, Stacks, kullanıcılara pazarın en değerli ağı olan Bitcoin çevresinde bir meta veri deposu ekosistemi oluşturma yeteneği verir.

7 Mart'ta Unbanked, STX jetonunu desteklediğini duyurdu. Sonuç olarak, Banka Dışı banka kartı kullanıcıları artık alışveriş yapmak için STX jetonunu kullanabilirler.

30 Mart'ta Hiro Wallet, ABD'li müşterilerin Hiro Wallet tarayıcı uzantısını kullanarak doğrudan kredi, banka veya banka havalesi yoluyla STX satın alabileceğini duyurdu.

CoinGecko'ya göre, son 24 saatte %1,3'lük bir büyüme oranıyla 1 doların üzerinde bir fiyatla STX alım satımları yazıyor. STX, 24 saatlik okuma hacmi 16,3 milyon dolar ile 1,3 milyar doların üzerinde bir piyasa değerine sahiptir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.