Metatime'a Rekor Yatırım: Türk Blokzinciri Projesine 11 Milyon Dolarlık Güç Katılıyor

Metatime'a Rekor Yatırım: Türk Blokzinciri Projesine 11 Milyon Dolarlık Güç Katılıyor

11 Milyon Dolarlık Tohum Yatırımıyla Türkiye'nin Blokzinciri İhtisasına Yeni Bir Sayfa Açılıyor Metatime tarafından sağlanan blokzinciri hizmetleri ve dijital ürünler, Türkiye'nin bu alandaki benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor

Metatime, Türkiye'nin Blokzinciri Evrenindeki Yıldızı Parlıyor Blokzinciri tabanlı akıllı uygulamalar, dijital ürünler ve sayısız hizmet sunan Metatime, Türkiye'nin bu alandaki potansiyelini gözler önüne seriyor. Yıldız Tekno Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı öncülüğünde gerçekleşen tohum yatırımında Halkbank, Türk Telekom Ventures ve Kalyon Ventures gibi önemli yatırımcılar da yer aldı.

11 Milyon Dolarlık Tohum Yatırımıyla Türkiye'nin Blokzinciri İhtisasına Yeni Bir Sayfa Açılıyor Metatime tarafından sağlanan blokzinciri hizmetleri ve dijital ürünler, Türkiye'nin bu alandaki benimsenmesini hızlandırmayı amaçlıyor. 11 milyon dolarlık tohum yatırımıyla, Türk blokzinciri girişimi dünya çapındaki rekabette önemli bir avantaj elde etmeye hazırlanıyor.

Göz Kamaştıran Başarılarla Türkiye'nin Kripto Dünyasındaki Yeri Güçleniyor Chainalysis'in 2022 Küresel Kripto Benimseme Endeksi'ndeki 12. sıradaki başarısıyla Türkiye, blokzinciri ve kripto para dünyasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Metatime'ın elde ettiği 11 milyon dolarlık tohum yatırımı ise bu alandaki başarıların sadece başlangıcı olduğunu gösteriyor. Türkiye'nin blokzinciri tabanlı teknolojilere duyduğu ilgi ve yatırımlar, ülkenin finansal teknoloji alanında dünya çapında bir aktör olarak konumunu pekiştiriyor.

Konuyla ilgili değerlendirmelerini paylaşan Metatime Kurucu Ortağı ve CEO’su Yusuf Sevim, “Metatime, kullanıcıyı merkeze alarak planlanan en kapsamlı dijital ekosistemi sunuyor. Aldığımız 11 milyon dolarlık tohum yatırımın da gücüyle en kısa sürede 1 milyon kullanıcıya ulaşmayı hedefliyoruz” dedi.

metamtime-2.jpg

YATIRIM TURUNA TÜRKİYE, HOLLANDA VE ALMANYA’DAN MELEK YATIRIMCILAR KATILDI

Yıldız Tekno GSYO, kripto para borsası, kripto para cüzdanı, blokzinciri altyapısı, NFT pazaryeri ve stabil kripto para birimi gibi ürün ve servislerle ilk kullanıcılarını kabul etmeye başlayan platformun tohum yatırım turuna yüzde 1 hisse için 150 bin dolarlık yatırımla katıldı. 210'dan fazla çalışanla 2021'den bu yana faaliyet gösteren Metatime'ın sınırlı ortakları arasında Türkiye'nin önde gelen banka ve telekomünikasyon şirketleri de yer aldı.

Finansmanın geri kalanının 33 gizli melek yatırımcı tarafından bir token turunda sağlandığını dile getiren Yusuf Sevim, “Metatime ekosisteminin kripto para birimi MetaCoin (MTC) üzerinden gerçekleştirilen turda ilk 100 milyon MTC 5 sentten, diğer 100 milyon MTC ise 6 sentten ocak ve şubat aylarında alıcı buldu. Gerçekleştirdiğimiz ilk ön satışlara Türkiye, Danimarka ve Almanya’dan yatırımcılar katıldı” diye konuştu.

metatime-portre3288.jpg

4 HAFTADA 230 BİN KULLANICIYA ULAŞTI

Geliştirme faaliyetlerinin 2019’dan bu yana sürdüğünü ve projenin iki kurucu ortağı tarafından yapılan 10 milyon dolarlık yatırımla faaliyete başladığını belirten Yusuf Sevim, “11 milyon dolarlık tohum yatırımı topladığımız ön satış sürecinde, 4 haftalık süre içinde Metatime platformuna 230 bini aşkın kullanıcı katıldı. Blokzinciri odağındaki en kapsamlı ürün ve servisleri geliştirmeye odaklanan Metatime olarak kripto para borsamızı, yerel blokzinciri ağımızı, stabil kripto para birimimizi ve MTC kripto para birimini 11 Kasım’da yayına almayı planlıyoruz. NFT pazaryerimiz ve Metatime ekosistemine ait kripto para cüzdanı ise önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde piyasaya sürülecek. 11 Kasım’dan itibaren melek yatırımcılarımızın sahip olduğu kripto para birimlerinin yüzde 10’unun kilidi açılacak. Geri kalan yüzde 90’lık arzın kilidini ise 11 Kasım’ı takip eden 225 gün boyunca, günlük yüzde 0,4’lük bir oranla açacağız” diye konuştu.

metatime.png

“7 SENTLİK ÖZEL SATIŞ DEVAM EDİYOR”

Blokzinciri ve kripto para odağındaki pek çok dijital çözümü tek bir platformda sunarak kripto para ekosistemi paydaşlarının hayatını kolaylaştırmayı amaçladıklarını dile getiren Yusuf Sevim, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

"Her bir MetaCoin'i 7 sent olarak sabit fiyattan sunduğumuz özel satış turumuz sürüyor. Güçlü bir sermayeyle ve her gün genişleyen 210 kişilik bir takımın emeğiyle hayata geçen, Türkiye’nin önde gelen şirket ve yatırım fonlarından destek alan, üç ülkeden yatırımcının dikkatini çeken ve blokzinciri teknolojilerine kapsamlı bir yaklaşım geliştiren Metatime olarak platformumuzun ilk kullanıcılarına fırsatlar sunacağız. 70’in üzerinde yenilikçi ürünle şimdiye kadar tasarlanmış en kapsamlı blokzinciri ekosistemi olma özelliğiyle ayrışan Metatime olarak 3 yıl içinde dünyanın en iyi 3 blokzinciri ekosisteminden biri ve 5 yıl içinde dünyanın en çok kullanılan finansal ekosistemi haline gelmeyi hedefliyoruz. 10 yıllık hedefimiz ise dünyanın en büyük teknoloji şirketlerinden biri olmak.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.