Mastercard Anketinden Kripto Paralarına Önemli Haber Çıktı

Mastercard Anketinden Kripto Paralarına Önemli Haber Çıktı

Ünlü ödeme devi Mastercard tarafından yapılan anket çalışması sonucu kripto piyasalarına iyi haberleri beraberinde getirdi. Ankete göre katılımcıların en az yüzde 40’ı ilerleyen dört yıl içerisinde kripto para birimi kullanmak istiyor. Bu da on kişiden dördünün kripto paralara karşı olumlu baktığını gösteriyor.

Firma tarafından yapılan açıklama kapsamında yapılan ankette 18 ülkeden 16 binden fazla katılımcı yer aldı. Anket Y kuşağı üzerine odaklandı ve sonuçları da kripto para piyasasının ne kadar popüler hale geldiğinin bir göstergesi olarak okunabilir. Üçte ikiden fazlası kripto para birimlerini en az 1 yıldan önce kullanmaya başlamış olduklarını ifade ederken kalanları da ilerleyen dört yıl kapsamında kripto para kullanabileceğini belirtti.

Kripto Paralara Yönelik Talep Artıyor

Anket kapsamında katılımcıların yüzde 77’sinin kripto para birimleri hakkında daha fazla bilgi edinmek istedikleri de öğrenildi. Aynı zamanda yüzde 75’lik kesim kripto paraların işleyişini tam olarak bilmediğini ama sistem olarak önemli bir yatırım aracı olarak gördüklerini de belirtti.

Katılımcıların en çok dikkat çeken açıklamaları ise dört yıl içerisinde kripto paraların daha da yaygın hale geleceğini belirtmeleri oldu. Özellikle katılımcıların yüzde 93’ü kripto paralar ile ödeme yapmak istiyorlar ve bunun genişlemesi halinde hemen kullanacaklarını da belirttiler. Mastercard bir süredir kripto paralar ile ilgili yatırımları için çalışmalar yürütüyor ve özellikle kripto birimleri ile ödeme yöntemi sunmak istiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.