Lubin'den SEC'e Rest: 'Biz Kazanacağız!

Lubin'den SEC'e Rest: 'Biz Kazanacağız!

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, kripto para dünyasının geleceğini ve ABD düzenleyicileri ile olan ilişkilerini değerlendiriyor. Lubin'e göre, mantık yine galip gelecek.

Ethereum’un kurucu ortağı ve aynı zamanda blockchain teknoloji şirketi ConsenSys’in CEO’su Joseph Lubin, düzenleyici kurumlar ve kripto para dünyası arasındaki mücadelede "mantığın galip geleceğini" öngörüyor.

SEC ve Kripto Şirketleri Arasındaki Rekabet

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile kripto para şirketleri arasında süregelen bir yasal savaş söz konusu. SEC, kripto paraların çoğunu birer menkul kıymet olarak gördüğünü ve şirketlerin bu tokenları satmadan önce düzenleyici mercilere kaydettirmeleri gerektiğini savunuyor. Lubin, bu durum karşısında optimist bir yaklaşım sergiliyor.

Mantık Yolu Gösterecek

Lubin, kripto paraların ve blockchain teknolojisinin, ABD'nin felsefesiyle uyumlu olduğunu düşünüyor ve bu yüzden ilerleyen dönemde mantığın yolu göstereceğine inanıyor.

“İnternet, web ve kriptografi gibi önceki teknolojilerde olduğu gibi, mantığın galip geleceğini tahmin ediyorum” şeklinde konuşan Lubin, bu alanlardaki yeniliklerin önünün açılacağını umuyor.

Dünya da Takip Edecek

Joseph Lubin, ABD'nin yanı sıra diğer ülkelerin de bu durumu fark edeceğini ve merkeziyetsiz protokollerin, blockchain ve kripto paraların benimseneceğini dile getiriyor.

Lubin: “Amerika, merkeziyetsiz protokollerin, Blockchain’in ve kripto para birimlerinin ABD’nin felsefesiyle uyumlu olduğunu görecek ve bence dünyanın geri kalanının çoğu da bunu takip edecek” dedi.

SEC’in Geçmiş Davaları

ABD SEC, geçmişte de Ripple ve kurucu ortakları aleyhine dava açmış ve şirketi, XRP kripto para birimini SEC’e kaydettirmeden satmaları nedeniyle menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlamıştı.

Sonuç

Lubin, SEC'in yasal savaşlarında mantığın galip geleceğini ve bu durumun kripto para birimlerinin ve blockchain'in ABD felsefesiyle uyumlu olduğunu gösteren bir adım olacağını düşünüyor. Ayrıca, dünya genelindeki diğer ülkelerin de bu durumu fark ederek, benzer bir yaklaşımı benimseyeceğini öngörüyor. Lubin’in bu olumlu yaklaşımı, kripto para sektörü için umut verici bir geleceği işaret ediyor olabilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.