Kryptanium Capital Kurucusu Daniel Yan’dan Kripto Piyasalarıyla İlgili Önemli Tahminler

Kryptanium Capital Kurucusu Daniel Yan’dan Kripto Piyasalarıyla İlgili Önemli Tahminler

Kryptanium Capital’in kurucusu Daniel Yan, kripto para piyasasının mevcut durumu ve geleceğine dair çarpıcı yorumlarda bulundu

Kryptanium Capital’in kurucusu Daniel Yan, kripto para piyasasının mevcut durumu ve geleceğine dair çarpıcı yorumlarda bulundu. Yan’a göre, piyasa 15 Mayıs'a kadar nispeten sakin bir seyir izleyecek. Ancak, o gün açıklanacak ABD Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verileri, ayın ikinci yarısında piyasaların yönünü belirleyecek anahtar faktör olacak.

Yan, özellikle Solana, AI ve Memecoin kategorilerinin, Mayıs ayında Bitcoin'den daha iyi performans göstermelerini bekliyor ve bu kategorilerdeki yatırımların telafi ticareti için en iyi seçenekler olduğunu vurguluyor. Kripto para piyasalarında yaşanan son çöküşler hakkında da konuşan Yan, Nisan ayındaki düşüşlerin nedenlerini ve bu durumun piyasalarda nasıl karşılanabileceğini detaylandırdı.

Yan, Nisan ayındaki çöküşün üç ana nedenini şöyle sıraladı:

  1. ABD Ekonomisinde İnatçı Enflasyon ve Sıcak İşgücü Piyasası: Yan'a göre, bu faktörler makro piyasayı yanlış yönde yakalayarak, ABD Hazine tahvillerinde büyük bir satış baskısına yol açtı.

  2. Bitcoin ETF Akışındaki Ters Dönüş: Nisan ayında yaşanan bu ters dönüş, piyasa katılımcılarının Bitcoin ETF'lerini hisse senedi ETF'leri gibi sürekli bir yatırım aracı olarak değil, daha çok yüksek alınıp düşük satılan bir ticaret aracı olarak kullandıklarını gösterdi.

  3. Altcoinlerdeki Zayıf Likidite ve Yoğun Kilit Açma Programları: Bu durum, özellikle altcoin piyasasını 2022'den bu yana görülmemiş bir şekilde çökertti.

Buna karşın, Yan BTC ve ETH için düşüşün adil ve haklı olduğuna inanıyor ve boğa piyasasında yaşanan %15'lik bir düşüşün sağlıklı olduğunu belirtiyor. Ancak, altcoinlerde görülen %30-50'lik düşüşlerin fazla abartılı olduğunu düşünüyor.

Son dönemdeki olumlu gelişmelere de değinen Yan, ABD Hazine Bakanlığı'nın 2002'den bu yana ilk kez bir tahvil geri alım programı başlatması, Powell'ın güvercin tonlu FOMC açıklaması ve QT azaltımının piyasalar için olumlu işaretler olduğunu ifade etti. Ayrıca, zayıf tarım dışı istihdam rakamları ve ücret artışındaki yavaşlama, piyasanın normalleşmesine yardımcı oldu ve Bitcoin'in kısa sürede %10'dan fazla değer kazanmasına olanak sağladı.

Yan, Mayıs ayının, kripto piyasası için oldukça olaylı geçeceğini ve makroekonomik gelişmelerin piyasa üzerinde belirleyici olacağını öngörüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.