HitBTC Güvenilir mi? HitBTC Kullanıcı Yorumları

HitBTC Güvenilir mi? HitBTC Kullanıcı Yorumları

En çok bilinen borsalardan biri olan HitBTC, yatırımcıları tarafından son dönemde daha fazla araştırılmaktadır. Kripto paraların bu günlerde çok popüler olmasıyla birlikte dijital paraların trade edilebilmesine ve kullanıcıların kripto varlıklarını değerlendirip tutabileceği birçok borsa kurulmuştur. Kripto varlıkların trade edilip, yatırım aracı olarak kullanılabildiği borsalardan bir tanesi de HitBTC’ dir.

 Hitbtc Nedir

 

2013 yılında geliştirilen borsa hizmet vermeye başladığı zamandan bu güne kadar kripto varlıklarının exchange ve al sat gibi işlemlerinin yapılmasına aracı olarak kullanılmaktadır. Oldukça fazla işlem hacmine sahip olan borsa da neredeyse piyasada var olan tüm coin ve token’ lar listelenmektedir.

Yatırımcıların fazlaca kullandığı borsanın kullanıcılarına sunmuş olduğu uygulama ve web ara yüzlerinin kullanışlı olması, kolaylıkla işlem yapılabilmesi gibi sahip olduğu bazı özellikler onu daha da cazip hale getirmektedir. HitBTC’ nin piyasada daha da deneyimli olan yatırımcılarına yönelik sunduğu ek işlem imkanlarından dolayı da fazlaca tercih edildiğini söyleyebiliriz.

Borsa her ne kadar birçok kullanıcıya sahip olup trade hacmi yüksek olsa da bazı kullanıcıların aklını kurcalayan bazı detaylar bulunmaktadır. Elbette kullanıcıların yatırımlarını gerçekleştirdiği borsa hakkında her şeyi bilmek en doğal hakkıdır. En çok sorulan HitBTC güvenilir mi? HitBTC hangi ülkenin gibi merak edilen tüm konuları ayrıntılarıyla kaleme aldık.

HitBTC güvenilir mi?

24 saat içerisinde 2 milyar dolardan fazla işlem gerçekleştirilen borsa üzerinde 300’ den fazla coin listelenmektedir. Borsa da 1000’ den fazla parite bulunurken her gün yatırımcı sayısı da artmaktadır. HitBTC borsasının güvenilir olması için elbette bu değerler yeterli değildir.

Borsaların güvenilirliği öncelikle sahip oldukları güvenli doğrulama sistemleri ya da kullanıcılara sağladığı akıllı sözleşmeler gibi imkanlardır. Peki, bu borsada doğrulama ya da şifreleme işlemleri nasıl yapılmaktadır biraz daha ayrıntılı değinelim.

Öncelikle bu borsada kullanıcı sayısının fazla olduğunu sahip olduğu günlük ticaret hacminden az çok anlayabilirsiniz. Borsa bu kadar yatırımcısının güvenliğini sağlamak ve bilgilerini kötü niyetli kişilerden koruyabilmek için bazı tedbirleri almak zorundadır. Keza HitBTC’ de de şifreleme ve doğrulama işlemleri bazı protokoller doğrultusunda gerçekleşmektedir.

En fazla coin türü listeleyen borsalardan biri olan HitBTC, şifreleme ve doğrulama işlemleri konusunda tüm borsalar arasında en iyileri arasında sayılmakta ve ilk 10’ a girdiği bildirilmiştir. Bunun yanında bu borsayı diğerlerinden farklı kılan özelliği de güvenilirliği sağlamak için yalnızca tek bir teknikle çalışmamasıdır.

Borsa bu konuda biraz daha sıkı çalışmakta olup doğrulama ve şifreleme işlemleri için birkaç farklı yöntemi bir arada kullanmaktadır. Borsa kullanıcılarına kripto varlıklarını muhafaza edebilmesi için soğuk depolama teknolojisini sunarken, kimlik doğrulamada 2 aşamalı doğrulama sistemini kullanmaktadır. Buna rağmen bu borsanın hala daha şeffaflık ve güven problemleri olduğu düşünülmektedir.

HitBTC Kullanıcı Yorumları

HitBTC borsası için şifreleme konusunda da yine birden fazla yazılım kullanmakta olup düzenli olarak sistem bakımlarını yaptırmaktadır. Bu nedenle zaman zaman sistemde donmalar yaşanması bazı kullanıcıların oldukça canını sıkmaktadır.

Bazı dezavantajları bulunan borsanın en fazla şikayet aldığı konu ise borsada yapılan işlemlerde transfer ya da cüzdana para aktarımı sırasında kesilen ücretler olmaktadır. Kullanıcıların çoğu kesinti ücretlerini fazla bulsa da borsa ekibi bu şekilde düşünmemektedir.

Twitter gibi sosyal medya hesaplarında bu yönlerde gelen şikayetleri değerlendiren borsa sahipleri kullanıcılarına transfer ücretlerin ve donmaların sebebini; yapılan yazılım ve sistem bakımları için olduğu belirtilmektedir.

Borsa kullanıcılarından gelen bütün şikayetleri kısa sürede değerlendirse de bazı kullanıcılar için bu tatmin edici olmamaktadır. Zaman zaman yaşanan sistemsel donmalar ve alınan transfer ücretleri birçok yatırımcının borsadan uzaklaşmasına sebep olmuştur.

HitBTC Hangi Ülkenin

HitBTC hangi ülkenin sorusu da en çok sorulanlar arasında yer almaktadır. Bu borsa 2013 yılında Hong Kong’ da kurulmuştur. Çin menşeili olarak yönetilen bu borsaya kayıt olmak için sayfanın kendi web sitesinde yer alan kayıt ol seçeneğini kullanabilirsiniz. Buradan kendinize ait kimlik, e mail adresi ve telefon numarası gibi bilgiler ile hesabınızı açabilirsiniz.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum