Hangi Altcoinler Haziran Ayında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir?

Hangi Altcoinler Haziran Ayında Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaşabilir?

Haziran ayında hangi altcoinlerin tüm zamanların rekorunu kırabileceği merak konusu. Kripto para sektöründe bu, yüksek değer taşıyan bir soru ve biz de bu konu üzerine odaklanıyoruz. İ

Haziran ayında hangi altcoinlerin tüm zamanların rekorunu kırabileceği merak konusu. Kripto para sektöründe bu, yüksek değer taşıyan bir soru ve biz de bu konu üzerine odaklanıyoruz. İşte detaylar.

Haziran Ayında Hangi Altcoinler Tüm Zamanların Rekorunu Kırabilir?

Haziran ayı, altcoinler açısından büyük bir öneme sahip olabilir. Eğer bu dönemde piyasa bir sıçrama yaparsa, bazı altcoinler öne çıkabilir. Bu durum, geçmişte yaşanan kayıpların telafisi olabilir ve tüm zamanların en yüksek seviyesine (ATH) ulaşma ihtimali bulunabilir.

Öncelikle, TomoChain (TOMO) fiyatı geçtiğimiz hafta büyük bir artış gösterdi. Fiyat 2,55 dolar ile yılın en yüksek seviyesine ulaştı. Ancak bu artış sürekli olmadı. Aksine, TOMO fiyatı, satış baskısı nedeniyle uzun bir üst fitil oluşturdu.

Bu fitil, TOMO'nun fiyatının, 1,70 dolarlık yatay bölgede direnç göstereceği beklentisini düşürdü. Bu durum, belirleyici bir düşüşün işareti olabilir. Ancak 3,60 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine doğru daha fazla direnç bulunmuyor. Bu nedenle, TOMO'nun fiyatı 1,70 dolarlık bölgeyi geçerse, fiyat bu bölgeye doğru hızla artabilir ve muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşabilir.

altcoinler İkinci olarak, Injective (INJ) fiyatı, yılın başından bu yana hızla arttı. Bu artış, beş dalgadan oluşan bir yükselişi andırıyor. Eğer bu doğruysa, INJ şu anda bu artışın beşinci ve son dalgasında olabilir. Teknik analistler genellikle Elliott Dalga teorisini kullanırlar. Bu teori, uzun vadeli fiyat modellerinin ve yatırımcı psikolojisinin tekrar eden desenlerini tanımlamak için kullanılan bir araçtır. Eğer tahmin doğruysa, INJ'nin fiyatı beşinci dalgayı 14 dolarlık yatay direnç bölgesinde tamamlayabilir. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesinden biraz aşağıda olabilir. Ancak bu, son direnci temsil eder. Dolayısıyla, eğer fiyat 14 dolarlık direnci aşabilirse, tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir.

RocketPool (RPL) ve Rootstock Infrastructure (RIF)

Altcoinler arasında RPL'nin fiyatı, 16 Nisan'da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 65,32 dolardan düştü ve azalan bir direnç çizgisinin altına indi. Bu düşüş 12 Mayıs'ta 43,44 dolara kadar sürdü. Ancak, fiyat hemen arttı ve bir boğa mum çubuğu oluşturdu. Ertesi gün, azalan direnç çizgisinin üzerine çıktı ve düzeltmenin tamamlandığını gösterdi. Fiyatın kırılmasından bu yana biraz düşmüş olsa da, 26 Mayıs'ta daha yüksek bir dip oluşturdu. Bu, yükseliş yapısının ilk adımı olabilir. Eğer RPL'nin fiyatı 54,30 dolarlık 0,5 Fib geri çekilme direncini geçebilirse, muhtemelen tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkabilir. Ancak, reddedilirse, 44 dolarlık destek bölgesine düşüş beklenir.

Son olarak, Rootstock Infrastructure (RIF) fiyatı, Ocak 2021'deki 0,50 dolarlık en yüksek seviyesinden düşerek azalan bir direnç çizgisinin altına indi. Bu düşüş, Kasım 2022'de tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0,035 dolara kadar sürdü ve sonrasında fiyat trendi tersine döndü.

Bu durum, Ocak ayında bir kırılmaya neden oldu. Kırılmadan önce, çizgi 740 gündür sabitti. Bu tür uzun vadeli yapıların kırılması genellikle önemli yükseliş trendlerinin başlangıcını işaret eder.

2023'te, yılın en yüksek seviyesi olan 0,22 dolara ulaşan RIF de bu duruma örnektir. Ancak, fiyat 0,382 Fib geri çekilme direncinin reddedilmesi sonucu düştü. Ancak, fiyat hala 0,10 dolarlık yatay destek bölgesinin üzerinde işlem görüyor. Bu durum devam ettiği sürece, trend yükseliş olarak kabul edilebilir.

Eğer RIF'ın fiyatı 0,22 dolarlık Fib direncinin üzerine çıkabilirse, bir sonraki direnci olan 0,30 dolara yükselebilir. Ancak, eğer fiyat 0,10 doların altına düşerse, 0,04 dolara kadar bir düşüş yaşanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.