FTX'in dev zararı ve tutarsızlıkları mahkemede belgelendi

FTX'in dev zararı ve tutarsızlıkları mahkemede belgelendi

İflas bayrağını çeken FTX mahkemede de zorlu bir süreç geçiriyor. FTX'in daha önce de iflas ettiği ve girdilerin tutarsızlık gösterdiği belgelendi. Zararın boyutu ise giderek katlanıyor.

İflasını açıklayan FTX ile ilgili mahkeme dosyası zararın çok ciddi boyutta olduğunu ortaya koydu. Mahkeme dosyasına göre, FTX ve bünyesinde yer alan diğer şirketler yaklaşık 3 buçuk milyar dolarlık bir devreden zarar ile karşı karşıya.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olarak anılan FTX, yargı yolunda da oldukça sıkıntılı süreçler yaşıyor. Büyük bir hacme sahip borsanın iflası, hukuksal süreçte de oldukça girift bir dosya oluşturuyor.

Mahkemeler, FTX'in dosyasını derinlemesine inceliyor, mahkemeden gelen haberler ise yatırımcılar için büyük önem taşıyor.İflas bayrağını çeken FTX başşvurusunda; bulunan kripto borsası, zarar ve varlık durumlarını ortaya döktü. Mahkeme kayıtlarına geçen veriler arasında, şirketin zarar bilançosu dikkat çekti. Ortaya atılan iddialar arasında, şirketin daha önce de iflas ettiği ve bunu gizlemeye çalıştığı yer aldı. Mahkeme raporları, şirketin geçtiğimiz yıldan devreden 3.7 milyar dolarlık bir zarara sahip olduğunu belgeledi.

FTX'in zararı 3 milyardan fazla

Milyar dolarlık çöküşün mimarı G, mahkeme raporlarına girmeye başladı. Kayıtlara dahil edilen rapora göre, borsa ve alt şirketleri vergi beyannamelerinde işletme zararları gösterildi. Bu beyannamelere göre şirket, toplu olarak en az 3.7 milyar dolarlık bir devreden federal net işletme zararına sahip.Ayrıca raporları tutan danışmanlık firması, kripto şirketinin tarihsel olarak güvenilir defterler tutmadığını, bazı bilgilerin çarpık şekilde işlendiğini açıkladı. Firmaya göre, kayıtlar arasında tutarsızlıklar fazlaca mevcut.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.