FTX CEO'su Sam Bankman-Fried: Paniğe Gerek Yok, Daha Kötüsü Olabilirdi

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried: Paniğe Gerek Yok, Daha Kötüsü Olabilirdi

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'e göre, kripto kışı birkaç varlığın değerine önemli ölçüde daha fazla zarar verebilirdi. Milyarder yatırımcı, piyasanın makul bir düzenlemeye ihtiyacı olduğuna inandığını belirtti.

FTX CEO'su Sam Bankman-Fried'e göre, kripto kışı birkaç varlığın değerine önemli ölçüde daha fazla zarar verebilirdi. Milyarder yatırımcı, piyasanın makul bir düzenlemeye ihtiyacı olduğuna inandığını ve onu kimin kontrol ettiğinin önemli olmadığını ifade etti. Ayrıca firmalarından gelen bir dizi yatırım/kurtarma operasyonunu da tartıştı. Bankman-Fried, kurtarma paketlerinden bazılarının başarılı olduğunu, bazılarının ise beklentilerin altında kaldığını söyledi.

Paniğe gerek yok

Bitcoin (BTC) fiyatı bu hafta tekrar 20.000 USD seviyesinin altına düşmesine rağmen, Bankman-Fried bunun korkunç bir durum olduğuna inanmıyor. Bloomberg ile yaptığı bir röportajda , kripto para birimi endüstrisi ile ilgili işlerin çok daha kötü gidebileceğini belirtti . Yatırımcı, endüstrinin yakın zamanda çökeceğinden korkmadığını söylemeye devam etti. Kripto şirket kurtarmalarına yapılan 1 milyar dolarlık yatırımın sonuçlarının “karışık” olmasına rağmen, büyük endişe yaratacak kadar zarar vermediklerini açıkladı.

Ancak CEO, finansal desteğin kişisel kazanç için değil kripto şirketlerini ayakta tutmak için verildiğini belirtti. Şunları belirtti:

“Bazılarının karlı olacağını, bazılarının ise olmayacağını düşünüyorum. Hızlı kararlar vermemiz gerekiyordu. Geri durma, kısmen FTX'in kârlılığı ve sektördeki şirketleri destekleme nihai hedefiyle kaynak yaratmasıyla körüklendi.”

Washington'da lobicilik

Milyarder yatırımcı, röportajda kripto endüstrisinin desteği için lobi yapmak için Washington DC'de aktif olduğunu da iddia etti. Kripto para ticaretini kimin düzenleyeceği sorulduğunda, bunun pek bir fark yaratmayacağını belirtti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) veya Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) sektörü düzenlerse mutlu olacağını belirtti. Şunları söyledi:

“Geçen yıl boyunca gerçekten yapmaya çalıştığımız şey, endüstrinin makul düzenlemeleri kabul etmekten mutlu olmasını sağlamak. Düzenleyiciler ve dijital para şirketleri arasındaki gerilimlerin biraz soğuduğuna inanıyorum.”

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.