Flaş Gelişme: Masak FTX ve  Sam Bankman-Fried'in Mal Varlığına El Koydu!

Flaş Gelişme: Masak FTX ve Sam Bankman-Fried'in Mal Varlığına El Koydu!

MASAK'ın inceleme başlattığı FTX hakkında açılan soruşturma sonucunda Sam Bankman-Fried ve diğer ilgililerin mal varlıklarına el konuldu.

MASAK'ın inceleme başlattığı FTX hakkında açılan soruşturma sonucunda Sam Bankman-Fried ve diğer ilgililerin mal varlıklarına el konuldu.

Geçtiğimiz haftalarda binance ceosunu ftt coinleri satışa başlamasıyla büyük bir likidite krizine girip iflasını açıklamıştı.

Haftalardır fon arayışında olan sam henüz bir sonuça varamadı.

Sam'in yatırımcıların fonlarını çaldığını ve aile bireylerine aktardığını fonlarla bahamalarda aile bireylerine lüks evler aldığı iddia ediliyor.

Ftx'in yeni ceosu hayatında ilk kez böyle karmaşık bir işlem yapısına sahip bir şirketle karşılaşmadığını ifade etti.

Masak tarafından yapılan açıklama şu şekildedir;

"Başkanlığımızca, FTX.com'un ülkemizde ilişkili olduğu gerçek ve tüzel kişileri doğrudan veya dolaylı olarak kontrolü altına bulunduran Samuel Benjamin Bankman-Frıed adlı şahıs başta olmak üzere diğer başkaca kişiler hakkında, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu'nda yer alan çeşitli öncül suçlar ve 282'nci maddesinde yer alan suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama suçundan soruşturma başlatılması ve şüpheli mal varlıklarına, 5549 sayılı Kanunun 17'nci maddesi kapsamında el koyulması talebiyle İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına başvuruda bulunulmuştur. Anılan başvurumuz neticesinde, şüpheliler hakkında adli soruşturma açılmış ve şüphelilerin mal varlıklarına el koyma tedbiri uygulanmıştır."

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.