Evmos Kurucusu Token Satışında: Piyasada Dalgalar Yaratacak Satış Geliyor!

Evmos Kurucusu Token Satışında: Piyasada Dalgalar Yaratacak Satış Geliyor!

Evmos'un kurucu ortağı, elinde bulunan milyonlarca tokeni satmaya başladı. Bu durum, Evmos ekibi tarafından şeffaflık ilkesi çerçevesinde topluluğa duyuruldu.

Cosmos ve Ethereum (ETH) blokzincirlerini birleştiren Evmos (EVMOS) projesinin kurucu ortağından büyük token satışı gerçekleşti.

Evmos'un resmi sosyal medya hesabı üzerinden yapılan açıklamada, projeden ayrılan kurucu ortağın sahip olduğu tokenları satmaya başladığı belirtildi. Evmos ekibi, durumun farkında olduklarını ve topluluğa tam şeffaflık sağlamak adına bu durumu açıkladıklarını ifade etti. Ayrılan kurucu ortağın, ağın merkeziyetsiz borsası (DEX) Osmosis üzerinde 500 bin adet EVMOS tokenını, yaklaşık 700 bin dolar karşılığında sattığı belirtildi.

Ayrılan kurucu ortağın dört yıllık bir hak ediş programı kapsamında 34 milyon EVMOS tokenına sahip olduğu ve bu tokenların çoğunluğunun halen kilitli olduğu bildirildi. Ek olarak, kurucu ortağın 11.5 milyon adetten fazla stake edilmiş EVMOS'a sahip olduğu ve bu miktarın onu ağın en büyük delegasyon sağlayan cüzdanı konumuna getirdiği belirtildi.

Evmos ekibi, ayrılan kurucu ortağın elinde kalan EVMOS tokenlarını Evmos Vakfı'na geri aktarmak için çalışmaların devam ettiğini ifade etti. Ekip, bu durumun topluluk için bir öncelik olduğunu ve çözülmesi gereken bir endişe kaynağı olduğunu belirtti.

Evmos ekibi, ayı piyasasının devam ettiği bir dönemde yaşanan bu gelişmelerin topluluk için talihsiz bir durum olduğunu kabul etti ve projenin itibarını zedeleyen bu tür eylemleri kınadıklarını vurguladı. Ancak ekip, bu durumun projenin mali işlemlerini ya da gelişimini etkilemediğini ve 2023 başında belirlenen misyon, vizyon ve yol haritasına sadık kaldıklarını belirtti.

CoinGecko verilerine göre, EVMOS tokenı son bir haftada %30, son bir ayda ise %56 değer kaybetti. EVMOS tokenı, yazım sırasında 0,143 dolar seviyesinden işlem görüyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.