Ethereum Katman-2 Çözümü Arbitrum, ARB Token Airdrop'u ile DAO Projelerini Destekliyor

Ethereum Katman-2 Çözümü Arbitrum, ARB Token Airdrop'u ile DAO Projelerini Destekliyor

Arbitrum, Ethereum için önde gelen Katman-2 ölçeklendirme çözümü, yönetişim tokeni ARB'yi 125 DAO cüzdanına dağıtıyor. 120 milyon dolar değerindeki bu dağıtım, platformun yol haritasının bir parçası olarak gerçekleştiriliyor.

Ethereum için önde gelen Katman-2 ölçeklendirme çözümü olan Arbitrum, 25 Nisan'da yönetişim tokeni (ARB) dağıtmaya başladı.

Havuzlama, platformun yol haritasının bir parçasıdır ve toplam 10 milyar token arzının %1,13'ünü nitelikli DAO projeleri için ayırmıştır.

Son verilere göre, Arbitrum 125 DAO cüzdanına 90 milyondan fazla ARB dağıtarak, 120 milyon dolar değerinde token dağıttı. Treasure DAO, 8 milyon ARB ile en yüksek alıcı oldu, diğer 60 DAO ise her biri en az 75 bin ARB alarak cebine koydu. Arbitrum merkezi olmayan borsası GMX'in de 8 milyon ARB alması bekleniyor ancak şu ana kadar havuzlama yapılmadı.

İlk 15 alıcı arasındaki diğer öne çıkan projeler arasında SushiSwap, Balancer, Aave ve DODO bulunuyor ve sırasıyla 4,25 milyon ARB, 3,01 milyon ARB, 2,7 milyon ARB ve 2,2 milyon ARB aldılar. Arbitrum ekibi daha önce havuzlamanın geriye dönük bir hibe olmadığını açıklamıştı. Bunun yerine, ana hedef, katman 2 ağlarındaki alt toplulukları yönetişim kararlarını yerelleştirmek için güçlendirmektir.

Platform, havuzlamaların sadece bir DAO ve topluluk hazinesi bulunan projelere dağıtılacağını ve Ethereum çekirdek protokol katkıda bulunanlarından oluşan The Protocol Guild adlı organizasyon için bir istisna yapılacağını belirtti. Fon tahsisine uygunluk için DeFi projesinin konuşlandırma tarihi, çok zincirli veya kendi ekosistemine özgü olup olmaması, işlem hacmi, kilitli varlıkların toplam değeri ve ekosisteme taşınan yerel likidite gibi faktörler dikkate alındı.

Bu gelişme, erken benimseyenlere yönelik heyecanla beklenen ARB havuzlamasının ardından geldi.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.