En İyi Kripto Para Uygulamaları - Güncel Liste 2024

En İyi Kripto Para Uygulamaları - Güncel Liste 2024

En güvenilir kripto para uygulaması ve en iyi kripto para uygulamaları hakkında bilgiler yer almaktadır.

Son zamanların en çok aranan haberlerin başında en güvenilir kripto para uygulaması hangisi olmaktadır. Kripto para piyasasında kullanıcı sayısı 2020 yılında 66 milyon iken Coin ve Token kullanımının artmasıyla iyice popüler olan piyasada kullanıcı sayısı 2021 yılı içerisinde 106 milyona kadar ulaşmayı başardı.

Crypto.com’ un yayınladığı bu bilgilere göre kripto piyasasındaki işlem hacmi oldukça fazla artmış olup piyasadaki bu büyüme hız kesmeden devam etmektedir. Ülkemizde de oldukça fazla kullanılan ve birçok kişinin yatırım aracı olarak girdiği bu sektörde kullanılan en güvenilir kripto para uygulaması hangileri sizler için araştırdık.

Güvenilir Kripto Para Uygulamaları

Kripto paraların kullanımında oldukça büyük bir öneme sahip olan güvenilir kripto para uygulamaları hakkında araştırma yapılması oldukça mühimdir. Bilindiği gibi ne yazık ki bazı kripto para borsalarında yaşanan dolandırıcılık ya da batma gibi durumlar kullanıcıların yüklü miktarda para kaybı yaşamasına neden olabilmektedir. Bu nedenle finansal işlemlerin yapılacağı borsaların iyi seçilmesi önemli bir adımdır.

Kripto borsaları tercih ederken elbette kişilerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu faktörler ışığında kullanıcılar borsa tercihi yaparsa dolandırılma gibi istenmeyen durumların yaşanma ihtimalini oldukça fazla düşmesini sağlayıp, en iyi kripto para uygulaması ile işlemlerini yapmış olacaktır.

Öncelikle işlem yapmak istediğiniz borsaların ne zamandır hizmet vermeye başladığına bakabilirsiniz. Bunun yanında yine borsanın arkasındaki ekibi araştırabilir ve yönetim ile Ceo gibi görevlerde hangi isimlerin yer aldığını öğrenebilirsiniz. Deneyimleri, bilgi, donanımları ve bundan önceki yapmış oldukları işlerin hepsi o kişiler adına referans olabilmektedir.

Borsalarla bilgi almanın diğer bir yolu da kullanıcı yorumlarını takip etmektir. Yorumlar sayesinde borsanın kullanıcı ile iletişimi ya da borsa işlem hızı gibi birçok konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Yorumları takip etmek için de borsalar adına açılmış telegram grupları ya da web sitelerini kullanabilirsiniz.

5 En İyi Kripto Para Uygulaması Türkiye

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kripto para kullanımı oldukça yaygınlaştı. İşlem hacmi giderek daha da artan ve kripto piyasasında yatırım için ülkemizde en çok tercih edilen 5 en güvenilir kripto para uygulaması hangileri bunlara kısaca değindik.

1. Binance

Günümüzde en çok kullanılan ve en yüksek işlem hacmine sahip olan Binance borsası dünyanın en güvenilir kripto para borsası olarak hizmet vermektedir. 2017 yılında ilk olarak Çin’ de kurulan borsanın Ceo’ su ve geliştirici ismi Changpeng Zhao iken diğer kurucu ortağı olan kişi ise Yi He’ dir.

Bu borsa ilk hizmet vermeye başladığı zaman Çin’ de faaliyetlerini sürdürüyordu. Fakat her ne kadar borsa Çin’ de faal olmak istese de hükümetin baskıcı politikalarından dolayı ne yazık ki yer değişikliği yapmak zorunda kalmıştır.

Firma önce Çin’ den Japonya’ ya geçiş yapsa da orada da aynı baskılara maruz kalmış olup ardından 2018 yılı içerisinde Tayvan’ da ofislerini açtı. Şu anda Malta merkezli olarak çalışan borsa kurulduğu ilk günden bu yana müthiş bir ivme ile yükseliş yaşadı. Binance, borsalar arasında kale olarak görülürken borsa içi işlemler ve birçok olanak da yine bunu doğrular niteliğinde olduğunu söyleyebiliriz.

Birçok ünlü firmaların kendisiyle çalıştığı bilinen borsada güvenilirlik konusunda da 2018 yılında kendi sistemleri içerisinde oluşturdukları bazı kullanıcı fonları ve izledikleri sistemsel protokol ve akıllı sözleşmeler ile sağlam adımlar attığı görülmektedir.

İşlem hızı ve güvenilirliği oldukça fazla önemseyen Binance borsası, saniye de 1.400.000’ e kadar işlem gerçekleştirebilme hızına sahiptir. Borsa aynı zamanda kullanıcılarına birçok imkanı da sunmaktadır.

Bunlardan bir tanesi kullanıcıların kripto varlıklarını saklayıp ardından istediklerinde kullanabildikleri, Trust Wallet’ dır. Borsanın resmi cüzdanı olan Trust Wallet kullanıcıların varlıklarını yönetme konusunda onlara oldukça yardımcı olan olanaklardan biridir.

Binance Chain sistemi ile küresel olarak tün dünyaya gelişime açık bir blok zincir alt yapısını sunmaktadır. Diğer taraftan bu borsa Binance Launchpad hizmeti bütün yeni ya da eski geliştirilmiş olan dijital varlıkları çıkarma platformu olarak da görev yapmaktadır.

binance.png

2. Huobi

İşlem hacmi ve hızı ile yine en çok tercih edilen borsalardan birisi Huobi Global borsasıdır. En güvenilir kripto para uygulamaları arasında sayabileceğimiz bu borsa 2013 yılında Leon Li tarafından kurulmuştur. Bu borsa da Binance gibi ilk olarak Çin’ de kurulmuş olup 2017 yılına kadar burada hizmetlerini sürdürmüştür.

Fakat hükümetin kripto borsalarına karşı tutunduğu tavır ve zorlayıcı baskılar sebebi ile 2017 tarihinde merkez ofisini Çin’ den Singapur’ a taşıdı. Bu borsa Türkiye’ de dahil olmak üzere birçok şehirde ofisleri bulunmaktadır.

huobi.jpg

3. Paribu

Türk kripto borsaları arasında en çok kullanılan tamamen yerel olan platform Paribu, 2017 yılında piyasaya sürülmüştür. Tam olarak 2017 yılında faaliyetlerine başlayan platform, aslında ilk adımları 2015 yılında atılmaya başlandı. Platformun kurucu ismi ve Ceo’ su Yasin Oral olup en güvenilir kripto para uygulaması Türkiye olarak bilinmektedir.

2021 yılı içerisinde borsanın toplam işlem hacmi 1 milyar dolara ulaşmıştır. 3.5 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan borsa kullanıcılarına aralıksız olarak al sat işlemlerini yapmalarına izin vermektedir.

paribu.png

4. Coinbase

30 milyondan fazla kullanıcısı bulunan borsa, Türkiye’ de dahil olmak üzere 100’ den fazla ülkede faaliyet göstermektedir. Platformun Ceo’ su olan Brian Armstrong tarafından kurulan ve geliştirilen borsa kullanıcılarına çevrimdışı olarak da kripto varlıklarını depolayabilme imkanı sunmaktadır. Bunun yanında kripto varlıkların güvenilirliği konusunda da kullanıcılarına sigorta poliçe hizmeti de veren borsa 2012 yılından bu zamana kadar çalışmaktadır.

Brian Armstrong ve Fred Ehrsam tarafından ortak olarak geliştirilen ve kurulan borsanın ekibinde birçok başarılı araştırmacı görev yapmaktadır. Aynı zamanda Coinbase birçok ünlü şirketlerle bağlı olarak da hizmet vermektedir.

coinbase.jpg

5. BtcTurk

Ülkemizin ilk yerel kripto borsası olarak kurulan BtcTurk, birçok kullanıcı tarafından bu konuda Türkiye’ nin en güvenilir kripto para uygulaması olarak görülmektedir. BtcTürk ilk olarak 2013 yılında doğrudan Bitcoin al sat işlemlerini mümkün kılmış olup, borsa 2020 yılında tüm dünyaya açık olarak hizmet vermeye başlamıştır.

btcturk.jpg

Kurucusu Kerem Tibuk iken borsanın Ceo’ su 2018 yılında Özgür Güneri olmuştur. Bitcoin al sat işlemlerinin oldukça rahat gerçekleştirilebildiği borsa bu alanda hizmet vermeye başlayan ilk 4 isimden bir tanesidir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.