Elon Musk, DOGE Manipülasyonu İçin Mahkemeye Çağrıldı

Elon Musk, DOGE Manipülasyonu İçin Mahkemeye Çağrıldı

Raporlara göre, milyarder girişimci ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, hukuki zorluklarla karşı karşıya kaldı.

Raporlara göre, milyarder girişimci ve Tesla'nın CEO'su Elon Musk, hukuki zorluklarla karşı karşıya kaldı. Manhattan'ın federal mahkemesine sunulan bir dava, Musk'ın DOGE'nin piyasa manipülasyonu ve içeriden bilgi ticareti yaptığı iddiasında bulundu.

Elon, fiyat manipülasyonunu yaymak için Twitter'ı kullanıyor Şikayet, Musk'ın stratejik kazancı için DOGE'nin fiyatını manipüle etmek amacıyla Twitter ve "Saturday Night Live" gibi çeşitli platformları kullandığını iddia etti. Musk'ın Twitter'ı satın alması, iddiaları daha karmaşık hale getirdi. Bu, Musk'ın sosyal medya platformunu yatırımcılara karşı haksız yollarla çıkarları doğrultusunda kullanmakla suçlandığı anlamına geldi.

"Bu, dünyanın en zengin adamı Elon Musk tarafından düzenlenen bir karnaval çığırtkanlığı piyasa manipülasyonu ve içeriden bilgi ticareti nedeniyle ortaya çıkan bir menkul kıymetler dolandırıcılığı sınıf eylemi davasıdır." şeklinde belirtildi.

Ayrıca, dava, Musk'ın DOGE'nin fiyatını iki yıl içinde %36.000'den fazla şişirdiğini ve ardından çökmesine izin vererek yatırımcılara önemli mali kayıplar yaşattığını belirtti.

İddialarını güçlendirmek için, yatırımcılar Musk'ın Dogecoin'den stratejik çıkışına, toplamda yaklaşık 124 milyon dolarlık bir miktarı işaret ettiler. Bu eylem, Musk'ın Twitter'ın logosunu Dogecoin'in Shiba Inu maskotuyla değiştirme kararının aynı zamanında gerçekleşti ve bu da memecoin'in değerinin %30 artmasına neden oldu.

Bu yazı yazılırken, Elon bu iddialara henüz yanıt vermemişti. Ancak, Elon Musk, son iddialardan bir hafta önce DOGE hakkında bir uyarıda bulundu.

"Kimseye kripto almasını veya çiftliğini dogecoin'e yatırmasını tavsiye etmiyorum" diyen Tesla CEO'su, Wall Street Journal tarafından Londra'da düzenlenen bir konferansta konuştu.

Basın zamanında, DOGE 0,07224 dolarda işlem görüyordu. DOGE etrafındaki sessizliğe rağmen, memecoin hala yeşilde işlem görüyordu ve son 24 saat içinde %0,20 artış göstermişti. Ayrıca, son yedi günde %1,88 daha yüksek işlem görüyordu. Bu nedenle, DOGE'nin dava olmasına rağmen rotasına sadık kaldığı açıktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.