DOGE Bir Konuda Daha BTC'yi Geride Bıraktı

DOGE Bir Konuda Daha BTC'yi Geride Bıraktı

DOGE her geçen gün popüler olmaya devam ediyor. Son olarak bir konuda daha BTC’yi geride bırakmayı başardı. İnternet arama verilerine göre DOGE’ye yönelik küresel çapta kamu ilgisi ilk kez BTC’ye olan ilgiyi geride bıraktı.

Google Trends tarafından sağlanan verilere göre 2 ve 8 Mayıs tarihleri aralığında her bir kripto para biriminde ortaya koyulmuş olan değerler DOGE için 56, BTC için 48 olarak öne çıktı. Bu durum ise DOGE’nin popülerliğini gün geçtikçe arttırdığına işaret ediyor. Genelde DOGE’ye olan ilgi her zaman BTC’nin altındaydı. Fakat son 12 aylık verilere bakıldığında aradaki farkın kapandığı ve son olarak da DOGE’nin BTC’yi geride bıraktığı görülüyor.

DOGE Popülerliğini Koruyor

2021 yılından önce DOGE kripto piyasalarında hiç bu kadar popüler bir hale gelmemişti. Özellikle benimsenme ve ilginin artmasını sağlayarak DOGE 2021 yılında kripto sektörü denilince en çok akla gelen birimler arasında yerini aldı. Nisan ayının ortasında sadece 1 günlük bazda yüzde 80 oranında değer artışı yaşamış olan DOGE, bu yükselişini de devam ettirerek pek çok birimi geride bırakmasına neden oldu.

DOGE son 1 yıllık fiyat bazına bakıldığında ise yüzde 5000 oranında değer kazandı. Ancak bu durumda sosyal medya desteği büyük önem taşıyor. Özellikle pump etkisi ile önemli artışlar yaşayan birimin sosyal medya desteği ve internet desteği olmadan yükselmesi için güçlük yaşayacağı tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.