CFX Coin Geleceği 2023-2025 | CFX Coin Yorum | CFX Coin Fiyat Tahmini

CFX Coin Geleceği 2023-2025 | CFX Coin Yorum | CFX Coin Fiyat Tahmini

Cfx coin geleceği son dönemlerdeki yükselişiyle kripto para takipçilerinin dikkatini çekmeye başladı. Uzmanların cfx coin yorum ve cfx coin fiyat tahminlerini kapsamlı olarak ele alınmıştır.

Cfx coin geleceği son dönemlerdeki yükselişiyle kripto para takipçilerinin dikkatini çekmeye başladı. Uzmanların cfx coin yorum ve cfx coin fiyat tahminlerini kapsamlı olarak ele alınmıştır.

Geçtiğimiz aylarda piyasaya yeni girmesine rağmen kripto borsa ve yatırımcıları tarafından çokça dillenen bu platform hakkında Cfx Coin nedir? Cfx coin kaç TL ya da CFX Coin geleceği gibi en merak edilen konuları ele aldık.

Cfx Coin nedir?

Conflux Network platformu diğer kripto sistemlerinden farklı olarak mutabakat algoritmalarında tek yönlü olarak bir blok zincir üzerinden çalışmamaktadır. Bunun yerine Tree- Graph (DAG) olarak adlandırılan alt yapı ile çalışmaktadır. Bu alt yapı sayesinde platform blok zincir üzerinde bulunan bütün işlemleri aynı anda bir araya toplar ve bu şekilde işleyerek çalışmaya devam eder.

Conflux Network ile sistem defterlerindeki blokların anlık ve öncesinde birbirleri arasında meydana gelen bütün işlemleri izleyerek elde ettiği verileri DAG olarak düzenlemesini gerçekleştirir. Bu blok defterlerine dayalı olarak işleyen platformun ağ sisteminde var olan düğümlerin yeni bloklar oluşturmasına olanak tanımaktadır.

Ağ çalışma kanıt protokolü ise tamamıyla Bitcoin sisteminde yararlanılan Proof of Work (PoW) ile aynı olarak geliştirilmiştir. Buna rağmen Conflux Network’ ün sahip olduğu DAG alt yapısı sayesinde işlemler Bitcoin’ e oranla daha hızlı ve eşzamanlı olarak tamamlanmaktadır.

Platformun en büyük avantajlarından bir tanesi de kullanıcılarına sunduğu Turing akıllı sözleşmeler sayesinde ağ üzerinde istedikleri şekilde merkeziyetsiz uygulamaları geliştirebilmesidir. Bu özelliği ve avantajı ile de bu platform her ne kadar Ethereum ile çok benzer bulunsa da Conflux Network’ ün sahip olduğu hacim daha fazladır.

Bu platform üzerinde kullanıcılar teorik olarak değil pratikte saniyede 4000 kadar işlem yapabilmektedir.

Cfx Coin ise bu platform üzerinde çeşitli anlaşma, stake etme ya da hizmet alım satımları vb. kullanılan yerel kripto para birimidir. Bu Coin, kripto para borsalarında pariteler üzerinden al sat yapılıp değerlendirilebilmekte ve yine mining yapmak isteyen kullanıcılar tarafından kazılabilmektedir.

Conflux Foundation tarafından yapılan açıklamaya göre bu Coin, var olan Token’ lar, en küçük grup ve topluluklar ve platform ekosistemleri arasında dağıtımı sağlanmaktadır.

CFX Coin Geleceği ve Avantajları

  • Bu platform sistemi geliştirilmeden önce merkeziyetsiz olarak yani DeFİ tabanlı çalışan Bitcoin gibi kripto sistemlerinin açıkları araştırıldı, sorunların kaynakları ve çözümleri belirlendi. Ardından CFX platformu araştırmalardan elde edilen tüm trick noktalara dikkat edilerek oluşturuldu.
  • CFX’ e eklenen etkili DAG alt yapısı ile oluşturulan ağ sistemi, bununla birlikte gelen hız ve artırılmış güvenlik gibi donanımlar platformda olması muhtemel problemlerin önüne engel olarak konuldu.
  • CFX Coin geleceği konusunda daha etkili yatırımlar yapmayı düşünen kurucu ekip, özellikle kullanıcıların işlemler sırasında ödediği maliyetleri düşürmek adına ciddi adımlar atmayı düşünmektedir. Bunun için fon sağlama planları bulunmaktadır.
  • Platform tamamen kullanıcı dostu olarak geliştirilmiş olup, kişilerin ihtiyaçlarına yönelik olan tüm avantajları sağlamaya çalışmaktadır. Kazanç noktasında da yine kullanıcılarına birçok imkan sunan platformda kişiler; mining, stake, yaptıkları işlemlerden ya da akıllı sözleşmeler ile topluluk yönetimlerinden ödüller alabilmektedir.

CFX Güvenilir Mi?

PoW protokolüne dayanarak çalışan platform, tamamen güncel olarak sunulan bütün finans ve e ticaret uygulamalarına, Web 3.0’ e uyumlu olarak geliştirilmiştir. Bu ağ sistemi ödül almış olup Dr. Andrew Yao’ nun Tsinghua Üniversitesi’nde bilimsel çalışmalar sonucu ortaya çıkarılmıştır. Kullanıcılarına sunduğu Turing akıllı sözleşmesi ile tamamen kendi yerel Token’ ını kullanmaktadır.

Sistemde var olan blok temizleme işlemleri GHAST olarak adlandırılan teknoloji ile gerçekleştirilmektedir. Bu bloklar arasında en ağır olanı ise Pivotal olarak anılmakta ve en kararlı zincirdir. Oldukça güncel teknolojilerle tasarlanan bu platform kullanıcılarına dolaylı olarak işlemlerde yüksek hız ve verim avantajı sunmaktadır.

Ağ üzerinde blokların oluşumu genel olarak hızlı ve çatallar atılmadan oluşturulurken bu da sistemin daha kontrollü ve şeffaf, güvenilir olarak çalışmasını sağlamaktadır.

Conflux Network Coin Hangi Ülkenin

Teknolojinin en fazla büyüdüğü ve geliştiği ülkelerden bir tanesi olan Çin bilindiği gibi kripto para sistemleri ilk çıktığında hiç sıcak bakmamış hatta bu nedenle birçok kripto geliştiricisi Çin’ den ayrılmak zorunda kalmıştı. Bugüne kadar pek sıcak bakmasa da kripto varlıklarına artan eğilim ve geleceğin teknolojisi olarak görülmesi Çin hükümetini bu konuda bayağı yumuşattı.

En sonunda bu teknolojiyi desteklemeye karar verdi ve destek verdiği platform da Conflux Network oldu. Bu platform piyasada Çin’ in Ethereum’ u ya da büyük kripto varlığı olarak anılmaya başlandı bile.

Her ne kadar bazı özellikleri ETH ya da BTC ile benzerlik taşısa da CFX’ in sahip olduğu DAG gibi donanımlar kendisini onlardan bir adım daha öne çıkarmaktadır.

CFX coin al

10 tane borsada listelenen Coin’ i dünyanın en çok kullanılan Binance borsası aracılığıyla da satın alabilirsiniz. Bu Coin’ i Binance’ dan satın almak için öncelikle bu borsaya kayıt olmalı ve ardında borsa hesabınıza banka hesaplarınızdan itibari para gönderimi yapmalısınız.

Daha sonra CFX coin al işlemini CFX/USDT, CFX/BTC ya da CFX/BUSD pariteleri üzerinden satın alıp tamamlayabilirsiniz.

CFX Coin Geleceği 2022

CFX coin geleceği 2022 yılında kullanıcılara sıfır tıkanıklık ve düşük işlem ücretleriyle hızlı, sağlam ve ölçeklenebilir işlem imkanı sunmasından dolayı analistlere göre büyük bir çıkış yaşayacaktır. Fiyat olarak değerlendirecek olursak analistler 2022 yılında CFX coin'nin 0.050 dolar seviyesinde olacağını düşünmektedir. Aynı zamanda Price Prediction ekibinin yaptığı tahminlere göre CFX coin 2022 yılında minimum 0.060 dolardan maksimum 0.080 dolardan işlem görecek. Ortalama olarak ise 0.040 dolardan işlem görmesi tahmin ediliyor.

CFX Coin Geleceği 2023

CFX coin geleceği 2023, analistler ve uzmanlar CFX coinin bir DeFi projesi olmasından dolayı bu yılda yükselişini sürdüreceğini ve yatırımcılar tarafından benimseneceğini düşünüyor. Fiyat olarak değerlendirecek olursak analistler 2023 yılında CFX coin'nin 0.25 dolar seviyesinde olacağını düşünmektedir. Aynı zamanda Price Prediction ekibinin yaptığı tahminlere göre CFX coin 2023 yılında minimum 0.23 dolardan maksimum 0.28 dolardan işlem görecek. Ortalama olarak ise 0.24 dolardan işlem görmesi tahmin ediliyor.

CFX Coin Geleceği 2024

CFX coin geleceği 2024 yılı için analistler yükselişin devam edeceğini düşünmektedir. Buna en büyük kanıt olarak ise projenin dört kıtaya yayılmış olması ile birlikte, Asya ve Batı toplulukları ve ekonomiler arasında köprü görevini yapması ve halka açık bir blok zincir olarak kurulmuş olması gösterilmektedir. Fiyat olarak değerlendirecek olursak analistler 2024 yılında CFX coin'nin 0.34 dolar seviyesinde olacağını düşünmektedir. Aynı zamanda Price Prediction ekibinin yaptığı tahminlere göre CFX coin 2024 yılında minimum 0.32 dolardan maksimum 0.39 dolardan işlem görecek. Ortalama olarak ise 0.33 dolardan işlem görmesi tahmin ediliyor.

CFX Coin Geleceği 2025

CFX coin geleceği 2025 yılında kripto para uzmanları genel olarak dijital varlıklarda yükselişin meydana geleceğini savunuyor. Bu yükselişten CFX projesi de etkilenecektir. Özellikle DeFi projesi olmasından dolayı en çok etkilenecek coinlerden birisi olarak gösterilmektedir. Fiyat olarak değerlendirecek olursak analistler 2025 yılında CFX coin'nin 0.53 dolar seviyesinde olacağını düşünmektedir. Aynı zamanda Price Prediction ekibinin yaptığı tahminlere göre CFX coin 2025 yılında minimum 0.48 dolardan maksimum 0.58 dolardan işlem görecek. Ortalama olarak ise 0.58 dolardan işlem görmesi tahmin ediliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.