Coinbase Cüzdanlarında 25 Milyar Dolarlık Bitcoin Bulunuyor

Coinbase Cüzdanlarında 25 Milyar Dolarlık Bitcoin Bulunuyor

Blokzincir analiz platformu Arkham, Coinbase cüzdanlarının yaklaşık 1 milyon Bitcoin barındırdığını tespit etti.

Blokzincir analizi platformu Arkham, kripto para borsası Coinbase'in cüzdanlarında yaklaşık 1 milyon Bitcoin (BTC) barındırdığını ortaya koydu. Mevcut piyasa değerlerine göre bu miktar, 25 milyar dolardan fazla bir değeri ifade ediyor.

Coinbase'in Bitcoin Arzındaki Payı

Arkham'ın analizlerine göre, Coinbase'in elinde bulundurduğu Bitcoin miktarı, toplam dolaşımda olan Bitcoin miktarının yaklaşık yüzde 5'ini oluşturuyor. Coinbase'in sahip olduğu Bitcoin miktarı 947.755 BTC olarak belirlendi. CoinGecko verilerine göre, dolaşımda olan toplam Bitcoin miktarı 19.493.537'dir.

Coinbase'in BTC Adresleri ve Soğuk Cüzdanı

Arkham, Coinbase tarafından kullanılan toplamda 36 milyon Bitcoin depolama ve tutma adresini saptadı ve bu adresleri etiketledi. Arkham'ın raporlarına göre, Coinbase'in sahip olduğu en büyük soğuk cüzdanında 10.000 BTC bulunmaktadır. Ayrıca, Arkham, Coinbase'in mali raporlarına dayanarak, borsanın tanımlanamayan ve etiketlenmemiş daha fazla Bitcoin'e sahip olduğunu ifade ediyor.

Coinbase'in Toplam BTC Değeri ve Sahip Olduğu Miktar

Coinbase, cüzdanlarında 25 milyar dolardan fazla değeri olan BTC'ye sahipken, borsanın fiilen elinde tuttuğu Bitcoin miktarı yaklaşık 10.000 BTC'dir. Bu miktar da yaklaşık olarak 200 milyon dolar değerindedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.