Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Trump'ın Kripto Desteğinin Ardından İki Taraflılığı Savunuyor

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Trump'ın Kripto Desteğinin Ardından İki Taraflılığı Savunuyor

Panelde Cathie Wood, Trump'ın son dönemde kripto para birimleriyle ilgili yaptığı açıklamalara ve bu alandaki etkileşimlerine dikkat çekerek, eski başkanın bu konudaki ayrıştırıcı ününe işaret etti.

Panelde Cathie Wood, Trump'ın son dönemde kripto para birimleriyle ilgili yaptığı açıklamalara ve bu alandaki etkileşimlerine dikkat çekerek, eski başkanın bu konudaki ayrıştırıcı ününe işaret etti. Ancak, Wood aynı zamanda Trump'ın bu desteğinin kripto hareketi konusunda farkındalığı artırdığını ve iki partili potansiyeli vurguladığını kabul etti.

Armstrong ise, Trump'ı doğrudan anmadan, kripto para sorunlarının parti çizgileri arasında ele alınmasının önemini vurguladı. Armstrong, "Her iki parti de bu konuyu ele almaları gerektiğini kabul ediyor" şeklinde konuştu.

ABD'de Kripto Düzenlemelerine İhtiyaç Vurgusu

Armstrong, ABD'de net kripto düzenlemelerine duyulan ihtiyacı altını çizdi ve mevcut düzenleyici ortamı "savunulamaz" olarak nitelendirdi. Kısa süre önce Washington'da 13 senatörle bir araya geldiğini ve iki partili diyaloğa olan bağlılığını pekiştirdiğini belirtti. "ABD'de net kurallara ihtiyacımız var" diyerek, sektörün büyümesini ve istikrarını sağlamak için düzenleyici netliğin gerekliliğini vurguladı.

Kripto Dostu Politikalar için Mali Destek

Kripto dostu politikalar için yapılan baskı, endüstri liderlerinden gelen önemli mali destekle destekleniyor. Aralık ayında başlatılan FairShake PAC, yaklaşık 93 milyon dolar topladı. Başlıca bağışçılar arasında Winklevoss ikizleri, Coinbase, Ripple, Marc Andreessen ve Ben Horowitz bulunuyor.

Buna ek olarak, Coinbase tarafından geçen yıl başlatılan ve önümüzdeki seçimlerde kripto yanlısı adayları desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Stand With Crypto, kendi siyasi eylem komitesini (PAC) Mart ayında başlattı.

*Bu içerik yatırım tavsiyesi içermez.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.