Coinbase anketi "Yatırımların seyri beklendiği gibi değil"

Coinbase anketi "Yatırımların seyri beklendiği gibi değil"

Coinbase anketi, kripto para yatırımlarının beklenen kadar düşük olmadığına işaret ediyor.

Dev Kripto Borsası Coinbase yatırımcıların merakla yanıtını beklediği soruyu sordu. Yanıt ise ortaya çıkan tablonun beklenen kadar olumsuz olmadığını ortaya koydu.

Coinbase'in hazırladığı 2022 Dijital Varlıklara Bakış Anketi, yatırımcıların sistem içindeki hareketliliğini sürdürdüğünü gösterdi. Yapılan ankette kripto yatırımcılarının %62’sinin son 12 ay içinde yatırımlarını artırdığı, %12’sinin ise yatırımlarını azalttığını gösterdi.

Yatırım düşüşü yüzde 12'de kaldı

Yapılan anketin sonuçları incelendiğinde, “Bu, kurumsal yatırımcıların fiyatlar düşse bile varlık sınıfına uzun vadeli bakmaya devam ettiğinin kanıtıdır” yorumuna olanak tanındı. Uzun vadede ise yatırımcıların davranış şekli “İleriye bakıldığında, yatırımcıların %58’i önümüzdeki üç yıl içinde yatırımlarını artırmayı planlıyor.” şeklinde yorumlandı.

Anketin kimlerle ve hangi kapsamda yapıldığına dair veriler de paylaşıldı. 140 kurumsal yatırımcının dahil olduğu ankette, kripto kışının başlangıcından bu yana dijital varlıklara yönelik mevcut duyarlılık ve görünüm hakkında bilgi edinilmesi hedeflendi.

Gözden kaçırılmaması gerekn önemli bir detay ise anketin zamanlaması oldu. Coinbase'in anket, FTX ve Alameda şirketlerinin çöküşünden önce yapıldı.

Yükseliş Olacağı Öngörülmüyor

Coinbase’in anketine katılan 140 kurumsal yatırımcıdan yalnızca %7.9’u umutlu. Bu küçük oran; anketin yapıldığı tarihten itibaren 12 aylık dönemde kripto fiyatlarının yükseleceğini tahmin ediyor.

FTX’in Kripto borsasını alt üst etmesinin ardından şeffaflık sesleri yükselirken Kripto piyasaları, Terra ekosisteminin çöküşüyle yaşanan ve NFT fiyatlarını da baskılayan gerilemenin sarsıntılarını hala yaşıyor. Coinbase gibi kripto firmalarının hisse senetleri bile piyasa koşulları nedeniyle düştü.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.