Chainlink'te Tarihi Yükseliş: 22 Ay Sonra 18 Doları Gördü

Chainlink'te Tarihi Yükseliş: 22 Ay Sonra 18 Doları Gördü

3 Nisan 2023'ten bu yana ilk defa 18 dolarlık psikolojik sınırı aştı ve 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.

Chainlink (LINK), son günlerde dikkat çekici bir performans sergileyerek 3 Nisan 2023'ten bu yana ilk defa 18 dolarlık psikolojik sınırı aştı ve 22 ayın en yüksek seviyesine ulaştı. Bu gelişme, piyasada ve yatırımcılar arasında büyük bir ilgi uyandırdı. Özellikle, dolaşımda olmayan üç arz sözleşmesinden çıkarılan yaklaşık 341 milyon dolar değerindeki 19 milyon LINK token'ının piyasaya sürülmesi, sektörde geniş çapta yankı buldu.

On-chain analiz firması SpotOnChain'in sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşıma göre, bu token'ların yaklaşık 287 milyon dolar değerindeki 15,95 milyonu dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'e yatırıldı. Geriye kalan yaklaşık 54,3 milyon dolar değerindeki 3,05 milyon LINK token ise bir Multisig adresine taşındı.

Ağustos 2022'den bu yana toplamda 106 milyon Chainlink'in kilidi açıldı ve bu süreçte 88,95 milyon LINK, ortalama 9,06 dolar fiyattan Binance'e gönderilerek toplam değeri yaklaşık 805 milyon dolara ulaştı. Şu anda, 24 farklı kontratta toplamda yaklaşık 7,35 milyar dolar değerinde 412,5 milyon LINK token'ı bulunuyor.

Bu 24 sözleşmede tutulan önemli miktardaki LINK token'ları, piyasa dolaşımının dışında kaldığı için, LINK'in arz ve talep dinamikleri üzerinde önemli bir etkiye sahip olabilir. Bu sözleşmeler, LINK token'larının belirli miktarlarını normal dolaşımdan kısıtlayarak, ekip hak edişleri, ortaklıklar veya diğer stratejik tahsisler gibi çeşitli amaçlar için ayrılmasını sağlayan mekanizmaları içeriyor olabilir.

Bu sözleşmelerin her birinin, token'ların dolaşıma giriş zamanları da dahil olmak üzere, kendi kuralları ve koşulları bulunuyor. Blok zinciri projelerinde, Chainlink örneğinde olduğu gibi, dolaşımda olmayan token'ları yönetmek ve kontrol etmek amacıyla birden fazla sözleşmeye sahip olmak oldukça yaygın bir uygulamadır. Bu durum, Chainlink'in piyasa değerlemesi ve token arzı üzerinde önemli etkiler yaratabilir ve yatırımcıların bu gelişmeleri yakından takip etmesi gerektiğini gösteriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.