CCTV'nin Bitcoin Yayınına Binance CEO'sundan Yorum: Boğa Piyasasına İşaret Olabilir

CCTV'nin Bitcoin Yayınına Binance CEO'sundan Yorum: Boğa Piyasasına İşaret Olabilir

Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Çin devlet yayıncısı CCTV'nin Bitcoin ve NFT'leri içeren bir segment yayınlamasına yönelik yorumlar yaptı.

Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao, Çin devlet yayıncısı China Central Television'ın (CCTV) Bitcoin logosunu içeren bir kripto para birimleri hakkında segment yayınladığını belirterek, Çince konuşan toplulukların "heyecanlandığını" söyledi.

Twitter'da "Bu büyük bir olay," diye yazdı. "Tarihsel olarak, bu tür haberler boğa piyasasına yol açıyor. Geçmişin geleceği öngördüğünü söylemiyorum. Ve mali tavsiye değil."

Zhao, CCTV'nin web sitesine bir link paylaştı ve bu link, Hong Kong'da bir Bitcoin ATM'sini gösteren bir segmenti içeriyordu. Büyük bir mavi logonun yanı sıra "Bitcoin Satın Al" seçeneği de görülüyordu. Segmentte NFT'ler de öne çıkarıldı.

23 Mayıs tarihli segment, sanal varlık ticaret platformları için Hong Kong lisanslama sistemine odaklandı. Çin, 2021'de kripto para birimlerinin kullanımını yasaklamıştı.

Çarşamba günü Bitcoin, TradingView verilerine göre %3,4 düşerek 26,295 dolara geriledi.

Hong Kong kuralları Honk Kong'un Menkul Kıymetler ve Gelecek Vaatleri Komisyonu, Salı günü sanal varlık ticaretine yönelik önerilen düzenleyici gereklilikler hakkında istişare sonuçlarını açıkladı.

Komisyon, "Yanıt verenlerin büyük çoğunluğu, lisanslı ticaret platformu operatörlerine perakende yatırımcılara hizmet verme teklifimizi kabul etti," dedi. "SFC, bu yatırımcıları korumak için bir dizi sağlam önlem uygulayacak, bunlar; başvuru sürecinde uygunluk sağlama, iyi yönetişim, gelişmiş token due diligence, kabul kriterleri ve açıklamaları içerir."

"Sanal Varlık Ticaret Platformu Operatörleri İçin Kılavuzlar" 1 Haziran'da yürürlüğe girecek. Kurallar, "varlıkların güvenli saklanması, müşteri varlıklarının ayrılması, çıkar çatışmalarının önlenmesi ve lisanslı ticaret platformlarından beklenen siber güvenlik standartları ve gereksinimlerini" kapsayacak.

SFC CEO'su Julia Leung, bir açıklamada, "Hong Kong'un kapsamlı sanal varlık düzenleyici çerçevesi, 'aynı iş, aynı riskler, aynı kurallar' ilkesini izler ve sağlam yatırımcı koruması sağlamayı ve anahtar riskleri yönetmeyi hedefler" dedi. "Bu, endüstrinin sürdürülebilir bir şekilde gelişmesini ve inovasyonu destekleyecektir.”

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.