Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 430 Gün Süren Direnç Kırıldı, Yükseliş Devam Edecek mi?

Cardano (ADA) Fiyat Analizi: 430 Gün Süren Direnç Kırıldı, Yükseliş Devam Edecek mi?

Cardano (ADA), haftalık zaman dilimindeki teknik analize göre Ekim ayından bu yana hızla artış gösteriyor

Cardano (ADA), haftalık zaman dilimindeki teknik analize göre Ekim ayından bu yana hızla artış gösteriyor. Şu anda, üst üste sekizinci boğa haftalık mum çubuğunu oluşturuyor. Bu yükseliş hareketi, bugün itibarıyla 0.50 dolar seviyesinde bir yüksekle sonuçlandı. Bu seviye, yeni yıllık en yüksek değer ve ADA'nın Eylül 2022'den bu yana gördüğü en yüksek fiyat.

Ayrıca, 430 gün boyunca devam eden uzun vadeli yatay direnç bölgesinin üzerine çıkış sağlandı.

Piyasa tüccarları, aşırı alım veya satım koşullarını belirlemek ve bir varlığı biriktirme veya satma kararı vermek için momentum göstergesi olarak RSI kullanıyorlar. RSI'nin 50'nin üzerinde olması ve yukarı yönlü bir trend, boğaların hala avantajlı olduğunu gösterirken, 50'nin altında olması tam tersini işaret ediyor.

Haftalık RSI artıyor ve 50'nin üzerinde, her ikisi de olumlu işaretler. Ek olarak, RSI aşırı alım bölgesine girdi (yeşil ikon). RSI'nin daha önce aşırı alım bölgesine girdiği (yeşil dikey trend çizgisi) dönem, ADA fiyatının tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığı keskin bir yükseliş hareketini takip etmişti.

Cardano (ADA) Fiyat Tahmini – 1 Dolar Ulaşılabilir mi?

Günlük zaman dilimindeki teknik analiz, dalga sayımı ve RSI hareketi nedeniyle devam eden ADA yükseliş hareketini destekliyor. Teknik analistler, yinelenen uzun vadeli fiyat modellerini ve yatırımcı psikolojisini inceleyerek trendin yönünü belirlemek için Elliott Dalga teorisini kullanıyorlar.

En olası dalga sayımı, ADA fiyatının beş dalgalı bir yükseliş hareketinin üçüncü dalgasında olduğunu gösteriyor. Üçüncü dalganın birinci dalga uzunluğunun 2.61 katı olması durumunda, hedef 0.70 dolar olacak. Bunu ulaşmak için %40'lık bir ADA fiyat artışı gerekiyor.

Günlük RSI, bu artışı destekliyor çünkü ayısal sapma trend çizgisinden çıkış yaptı ve yukarı doğru hareket ediyor.

Buna rağmen, bu boğa ADA fiyat tahmini dikkate alınarak, birinci dalganın yüksek noktası olan 0.38 doların (kırmızı trend çizgisi) altına düşülmesi, artışın düzeltici olduğunu gösterecek. Bu durumda, ADA fiyatı bir sonraki destek olan 0.30 dolara %40 düşebilir.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.