BtcTurk Risk Kontrolü Uygulamaya Başladı, Tepki Çekti

BtcTurk Risk Kontrolü Uygulamaya Başladı, Tepki Çekti

Türkiye’deki önde gelen kripto para borsalarından olan BtcTurk yeni bir risk kontrolü uygulamaya başladı. Ancak söz konusu risk kontrolü özellikle sosyal medya kullanıcıları tarafından tepki çekti.

Sosyal medya üzerinde yapılan gönderilere bakıldığı için bir kullanıcının risk kontrolüne takılmış olduğu ve kullanıcıdan borsanın fonların kaynağının ne olduğunu sorduğu görülüyor. Ünlü hesaplar tarafından da bu risk kontrolü metni paylaşıldı ve kısa sürede popüler hale geldi. Ancak risk kontrolü her ne kadar yeni tanık olanlar için garip gibi gözükse de esasında kripto borsaları için normal bir uygulama

Risk Kontrolü Bilgileri Talep Ediyor

Söz konusu olayda borsa, kullanıcının 500 TL’lik yaptığı yatırma işlemini öğrenmek için kullanıcıya fonun kaynağının nereden kaynaklandığını öğrenmek istediğini belirten bir eposta gönderdi. Bu epostada eğitim ve maddi gelir durumu, en son çalıştığı yer gibi bilgiler talep edildi. Kimi kullanıcılar bu bilgilerin istenmesine tepki gösterirken esasında istenen bilgiler son alınan düzenlemelere göre fonun nereden kaynaklandığını öğrenmek için önem taşıyor.

MASAK tarafından yerli kripto borsalarına son yapılan tebligatta kripto borsalarında kara para aklama işlemlerinin kesinlikle önüne geçilmesi istendi. Bu yüzden borsalar şüpheli işlemler gördüklerinde kullanıcılardan bu işlemin neden kaynaklandığını bilmek istiyor. Alınan bilgiler farklı kişi ya da kurumlar ile paylaşılmazken güvenlik gerekçeleri kapsamında saklı tutulabiliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.