BlackRock’ın Bitcoin ETF’i Büyümeye Devam Ediyor: Yeni Sınırlar Aşıldı

BlackRock’ın Bitcoin ETF’i Büyümeye Devam Ediyor: Yeni Sınırlar Aşıldı

BlackRock, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara rağmen Bitcoin sayesinde yeni başarılar elde etmeye devam ediyor.

BlackRock, kripto para piyasasındaki dalgalanmalara rağmen Bitcoin sayesinde yeni başarılar elde etmeye devam ediyor. BlackRock’ın iShares Bitcoin Trust (IBIT) adlı spot Bitcoin ETF’si, piyasaya sürülmesinin üzerinden beş ay geçmesine rağmen büyümesini sürdürüyor.

BlackRock Bitcoin ETF'sindeki Büyük Artış

BlackRock sitesinde yer alan bilgilere göre, Bitcoin ETF'sinde toplamda 302,534 Bitcoin tutuluyor. Fon, geçtiğimiz günlerde 4,920 Bitcoin daha ekleyerek varlık büyüklüğünü artırdı. IBIT, böylece yönetilen toplam varlık değeri bakımından Grayscale Bitcoin Trust’ı (GBTC) geride bıraktı. GBTC, 2015'ten beri özel bir fon olarak işlem görürken, SEC'in onayıyla borsa yatırım fonuna (ETF) dönüştürülmüştü.

Grayscale ile BlackRock Arasındaki Fark

Grayscale, bu alandaki rakiplerine kıyasla daha fazla fon yönetim ücreti alıyor. Grayscale’in ücreti yıllık %1,5 iken, BlackRock için bu oran yalnızca %0,25 düzeyinde. Bu, yatırımcılar için BlackRock'ın ETF'sinin daha cazip bir seçenek haline gelmesine neden oluyor.

Spot Bitcoin ETF'lerinde Genel Büyüme

Genel olarak, ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerinde tutulan toplam Bitcoin miktarı neredeyse 883 bine ulaştı. Bu, Bitcoin’in 21 milyonluk toplam arzının %4,2’sine karşılık geliyor. ABD’deki spot Bitcoin ETF’leri, perşembe günkü para akışıyla birlikte 18 gün arka arkaya büyüme kaydetti ve yeni bir rekor kırdı. Bir hafta içerisinde neredeyse 1,8 milyar dolar büyüdüler.

BlackRock'ın iShares Bitcoin Trust'ının elde ettiği bu başarı, kripto para piyasasında yaşanan genel düşüşe rağmen dikkat çekici. Bu ETF, yatırımcılara Bitcoin'e yatırım yapmanın yanı sıra, düşük yönetim ücretleriyle değerlerini koruma ve artırma fırsatı sunuyor. BlackRock'ın sektördeki diğer büyük oyunculara göre avantajlı konumu, piyasadaki liderliğini pekiştiriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.