Bitfinex Analistlerinden 2024 İçin Boğa Piyasası Tahmini

Bitfinex Analistlerinden 2024 İçin Boğa Piyasası Tahmini

Kripto borsası Bitfinex'teki analistler, kripto para boğasının tepe noktası için 2024'ün ikinci çeyreğini işaret etti.

Kripto borsası Bitfinex'teki analistler, kripto para boğasının tepe noktası için 2024'ün ikinci çeyreğini işaret etti. 7 Haziran günü yayınladıkları notta, kripto para piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundular. Ethereum ETF onayıyla birlikte özellikle altcoin piyasasının canlanabileceği vurgulandı.

MVRV Verilerine Dayalı Tahminler

Analistler, piyasanın gerçekleşen değerine ait bilgi sunan MVRV (Market Value to Realized Value) verisinden yararlanarak tarihsel olarak Bitcoin zirvesinin MVRV oranı 3,2'yi gördüğünde gerçekleştiğini hatırlattılar. Mevcut durumda ise 2,56 seviyesinde olduğumuzu belirterek, bu doğrultuda boğa piyasasının ortalarında olabileceğimiz sonucuna vardılar.

Tepe Noktasının 2025'te Görülebileceği İfade Edildi

Analistlere göre, boğa piyasasının tepe noktasının 2025 yılı Eylül ayında görülebileceği ifade edildi. Piyasa değerinin gerçekleşen değere (MVRV) oranı gibi temel ölçütler, yaklaşık 2,56'lık mevcut MVRV değeri ile önemli ölçüde gerçekleşmemiş kâr işaret ediyor. Tarihsel olarak Bitcoin zirveleri, MVRV oranı 3,2'yi aştığında gerçekleşiyor.

Kripto Yatırımları ve Ethereum ETF Onayı

Bitfinex analistleri, kripto varlıklarına yatırımın Bitcoin’den uzaklaşarak, yakında çıkacak olan Ethereum ETF'leri ve diğer altcoinler gibi araçlara doğru genişleyebileceğini belirtti. Ethereum ETF onayı, altcoin piyasasının canlanmasında önemli bir rol oynayabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.